Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sesja na wall street
10.02.2016 06:35

Wahania indeksów na Wall Street. Rynek obawia się przyszłości

Część inwestorów uważa, że mamy do czynienia z przejściowymi spadkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Wtorek na nowojorskich giełdach przyniósł duże wahania indeksów. Ostatecznie sesja zakończyła się spadkami, a rynek jest podzielony, gdy chodzi o ocenę perspektyw amerykańskiej gospodarki.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial Average stracił 0,08 proc., i wyniósł 16 014,38 pkt., S&P 500 spadł o 0,07 proc. i wyniósł 1852,21 pkt, a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 0,35 proc. do 4268,76 pkt.

- Część inwestorów uważa, że mamy do czynienia z przejściowymi spadkami - gospodarka ma się dobrze, a rynek przereagował, co tworzy okazję do kupowania akcji. Inni są jednak zdania, że zniżki na giełdach sygnalizują nadchodzące spowolnienie - uważa John Carey, zarządzający funduszem z Pioneer Investment Management w Bostonie.

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

Analitycy wskazują, że wszystkie rynki akcji w krajach rozwiniętych notują spadki w 2016 roku, a wśród źródeł słabych nastrojów wskazywane jest spowolnienie w Chinach, zmienność cen ropy i wątpliwości dotyczące ścieżki wzrostu stóp proc. w USA.

W środę oczekiwane jest wystąpienie szefowej amerykańskiego banku centralnego Janet Yellen przed Kongresem. Prezentowane co sześć miesięcy sprawozdanie da okazję do przedstawienia pozycji Fed, co nie pozostanie zapewne bez wpływu na oczekiwania rynkowe.

Po ponad połowie sezonu wyników w USA dane zebrane przez agencję Bloomberg pokazują, że 77 proc. spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały raporty, przebiło oczekiwania dotyczące zysku, jednak mniej niż połowa wypracowała przychody większe niż prognozowano. Analitycy szacują, że zyski spółek z indeksu spadły o 4,5 proc. w czwartym kwartale.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz