Notowania

giełda wall street
09.06.2015 23:27

Wall Street bez większych zmian indeksów. Oczekiwanie na Fed

Rynek poznał kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy i czeka na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian najważniejszych indeksów po spadkach z poprzednich sesji. Rynek poznał kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy i czeka na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,01 proc. do 17 764,04 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,15 proc. do 5013,87 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,04 proc. do 2080,15 pkt. Na spadek Nasdaq wpłynęły głównie spółki biotechnologiczne.

Notowania dzienne na Wall Street

Inwestorzy poznali kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Wskaźnik JOLTS mierzący nowo utworzone miejsca pracy oraz powstałe wakaty wzrósł w kwietniu do 5,38 mln i jest to jego najlepszy wynik od grudnia 2000 r.

Lepszy od oczekiwań był również odczyt wskaźnika optymizmu wśród amerykańskich drobnych przedsiębiorców. W maju wskaźnik optymizmu zwyżkował do 98,3 pkt. z 96,9 pkt. w poprzednim miesiącu - poinformowała Krajowa Federacja Niezależnej Przedsiębiorczości (NFIB). Analitycy spodziewali się wzrostu indeksu do 97,2 pkt. Wskaźnik jest na najwyższym poziomie od grudnia.

Te dane są kolejnym argumentem, wskazującym na podwyżkę stóp Fed już we wrześniu. Rynek czeka na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed, na którym być może zapadną decyzje, lub pojawią się przesłanki, które będą mogły interpretować giełdy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełda wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz