Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Północna nie taka straszna. Ulga na Wall Street

Inwestorzy zadziałali według zasady "najpierw sprzedaj, potem pytaj", ale wszystko skończyło się dobrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Richard Drew)
Działania Korei Północnej za każdym razem wywołują niepokoje na rynkach finansowych.

Amerykańskie giełdy odrobiły w drugiej części dnia straty, które początkowo wywołał strach przed eskalacją konfliktu z Koreą Północną. Wystrzelona przez ten kraj rakieta przeleciała nad terytorium Japonii.

- Uważam, że rynek przyjął obecnie bardziej neutralną postawę wobec sytuacji w Korei Północnej - ocenia Mark Luschini, główny strateg inwestycyjny w Janney Montgomery Scott. Jego zdaniem inwestorzy zadziałali według zasady "najpierw sprzedaj, potem pytaj", ale ostatecznie zobaczyli, że nie następuje pogorszenie sytuacji.

Wtorkową sesję giełdową najważniejsze indeksy rozpoczęły z niskiego pułapy, tracąc względem poprzedniego dnia, ale z każdą kolejną godziną sytuacja się poprawiała i ostatecznie odnotowujemy minimalne wzrosty cen akcji.

Indeks Dow Jones Industrial jest 0,26 proc. nad kreską. S&P500 zyskał na wartości 0,08 proc., a Nasdaq Composite 0,30 proc.

Przebieg wtorkowej sesji na Wall Street

Korea Północna wystrzeliła we wtorek pocisk rakietowy, który przeleciał nad drugą co do wielkości japońską wyspą Hokkaido, po czym rozpadł się na części i wpadł do Oceanu Spokojnego.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w oświadczeniu wydanym przez Biały Dom, że "wszystkie opcje są na stole" w zakresie odpowiedzi na działania Korei Północnej.

Co ciekawe, w kontekście napiętej sytuacji geopolitycznej, w górę idą notowania spółek produkujących m.in. samoloty i sprzęt dla wojska. Mowa o spółkach Boeing i United Technologies.

Korea Północna wizualizuje atak nuklearny na USA

We wtorek poznaliśmy też najnowsze statystyki z gospodarki USA. Indeks S&P CoreLogic Case-Shiller, który opisuje ceny mieszkań w USA wzrósł w lipcu o 0,11 proc. w ciągu miesiąca. Z kolei indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w sierpniu do 122,9 pkt. z 120,0 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie z 121,1 pkt. - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Conference Board.

W środę w USA zostanie opublikowany drugi odczyt PKB za drugi kwartał 2017. Oczekuje się wzrostu gospodarczego na poziomie 2,7 proc. w skali roku.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2017

Etermit needs a lot of cheap KGHM[QUOTE] Korea Północna nie taka straszna. [/QUOTE] a kogo obchodzi jakaś Korea o sytuacji na Wall Strit decyduje sytuacja na Ukrainie i to na nią … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)