Notowania

Wzrosty na Wall Street. Mocne wyniki amerykańskich spółek

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty głównych indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP PHOTO/Stan HONDA)
Inwestorzy z Wall Street żyją wynikami kwartalnymi największych spółek.

Dow Jones Industrial ustanowił historyczny rekord po solidnych wynikach kwartalnych spółek m.in. z sektora przemysłowego, w tym Caterpillar i 3M.

Zysk na akcję producenta maszyn budowlanych ponad połowę wyprzedził prognozy analityków (1,95 USD wobec 1,25 USD), a spółka trzeci kwartał z rzędu podwyższyła prognozy rocznych przychodów.

Akcje 3M są notowane najwyżej w historii. Spółka wypracowała zysk na akcję 2,33 USD wobec oczekiwania 2,21 USD i podwyższyła prognozy zysku na cały rok fiskalny.

Wyraźnie nad kreską handlowane były akcje spółek motoryzacyjnych, które zyskiwały po wynikach GM i Fiat Chrystler.

Zysk na akcję General Motors w III kw. wyniósł 1,32 USD, o 21 centów powyżej oczekiwań. Fiat Chrystler potwierdził prognozy na 2017 r. i przedstawił wyższy od konsensusu skorygowany EBIT (1,76 mld euro vs 1,67 mld).

Rynek trafnie przewidział zysk na akcję McDonald's (1,76 USD), jednak spodziewał się niższej dynamiki sprzedaży porównywalnej (4,1 proc. rdr vs 3,4 proc.). Kurs spółki rósł ponad 1 proc.

Lepsze od oczekiwań wyniki pokazał też United Technologies, kolejny uczestnik indeksu Dow.

Do wtorku włącznie 24 proc. spółek notowanych na S&P 500 podało swoje wyniki, z czego ok. 76 proc. wyprzedziło oczekiwania co do zysku.

Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewają się wzrostu zysków spółek z S&P 500 w III kw. o 2,9 proc. wobec 10,9 proc. w II kw. W IV kw. oczekuje się wzrostu zysków o 11,1 proc., a dla całego 2017 r. o 10,1 proc.

W tym tygodniu raporty opublikują jeszcze m.in. Amazon, Alphabet, Microsoft, Facebook, Twitter, Ford, Boeing, Coca-Cola, Exxon Mobil.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz