Notowania

Rekordowo drogie akcje na Wall Street. Takiej sesji nie było od miesięcy

Inwestorzy już nie obawiają się o geopolitykę i huragany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
Na amerykańskiej giełdzie padają kolejne rekordy.

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi wzrostami głównych indeksów. S&P500, notując największy dzienny wzrost cen akcji od kwietnia, osiągnął najwyższy poziom w historii.

Późnym wieczorem w poniedziałek wartość indeksu S&P500 wynosiła dokładnie 2488,11 pkt. Wskaźnik ten, grupujący pięćset największych firm amerykańskiej giełdy, na zakończenie sesji nie był jeszcze nigdy równie wysoko. A jego historia sięga lat 60-tych ubiegłego wieku.

Na uwagę zasługuje dodatkowo fakt, że sama poniedziałkowa sesja była dla S&P500 najlepszą od kwietnia. Od tamtej pory zwyżek cen akcji na poziomie 1,1 proc. nie było. Aż do ostatniej sesji.

Notowania indeksu S&P500 w ciągu ostatnich 20 lat

O ponad 1 proc. w górę szły notowania Alphabet Inc., właściciela Google. Gigant internetowy odwołał się w poniedziałek od decyzji organów Unii Europejskiej o nałożeniu na spółkę kary w wysokości 2,4 mld euro za sprzeczne z prawem faworyzowanie swoich usług zakupowych w wyszukiwarce.

Po spadkach w ubiegłym tygodniu wzrosty notowały ceny akcji linii lotniczych i spółek z branży turystycznej. Sektory te wcześniej mocno traciły w wyniku doniesień o zmierzających do USA huraganach i klęskach żywiołowych.

Notowania Travelers Cos. i Progressive rosły o odpowiednio o 2,5 proc. i 2 proc. Wśród przewoźników lotniczych o 2,3 proc. wzrosły akcje Delta Air Lines.

Boom na rynku, akcje rosną nawet o 350 proc. Jak zarobić na cudzych długach?

W ostatnim czasie Huragan Irma osłabł i został przesunięty z kategorii 2. do 1. w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Po dotarciu w poniedziałek do rejonu północnej Florydy i południowej Georgii, Irma przekształci się w tropikalną burzę. Żywioł będzie się przesuwać nad zachodnią Florydą, a w następnych dniach - nad Georgią, Alabamą i Tennessee.

Inwestorzy są też spokojniejsi o sytuację w Korei Północnej. Obawiali się, że 9 września władze w Pjongjangu mogą zdecydować o "odpaleniu" kolejnych pocisków nuklearnych, aby świętować w ten sposób rocznicę powstania kraju. Korea Północna powstrzymała się jednak od takiego działania, chociaż ostrzegła w poniedziałek, że jeśli Rada Bezpieczeństwa ONZ zaakceptuje ostrzejsze sankcje, to Pjongjang może przeprowadzić kolejny test nuklearny.

Jak donosi agencja Reuters, w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego ma odbyć się głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad przygotowanym przez USA projektem rezolucji w sprawie wprowadzenia nowych sankcji wobec reżimu w Pjongjangu w celu dalszego wywierania presji, by zrezygnował on z programów nuklearnych i rakietowych.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2017

PawelMoney moze bardziej rozlegle artykuly pisac bo tu same ogoly, jak i we wszystki na glownej

13-09-2017

lokiktos wyczail ze banka zaraz peknie...?

13-09-2017

faktco sie dzieje ? Stymuluuuuuuja sie zlodzieje !!!!

Rozwiń komentarze (4)