Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rekordowo drogie akcje na Wall Street. Takiej sesji nie było od miesięcy

Rekordowo drogie akcje na Wall Street. Takiej sesji nie było od miesięcy

Na amerykańskiej giełdzie padają kolejne rekordy. Fot. Xinhua / eyevine/EAST NEWS
Na amerykańskiej giełdzie padają kolejne rekordy.

Inwestorzy już nie obawiają się o geopolitykę i huragany. Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi wzrostami głównych indeksów. S&P500, notując największy dzienny wzrost cen akcji od kwietnia, osiągnął najwyższy poziom w historii.

Późnym wieczorem w poniedziałek wartość indeksu S&P500 wynosiła dokładnie 2488,11 pkt. Wskaźnik ten, grupujący pięćset największych firm amerykańskiej giełdy, na zakończenie sesji nie był jeszcze nigdy równie wysoko. A jego historia sięga lat 60-tych ubiegłego wieku.

Na uwagę zasługuje dodatkowo fakt, że sama poniedziałkowa sesja była dla S&P500 najlepszą od kwietnia. Od tamtej pory zwyżek cen akcji na poziomie 1,1 proc. nie było. Aż do ostatniej sesji.

Notowania indeksu S&P500 w ciągu ostatnich 20 lat

O ponad 1 proc. w górę szły notowania Alphabet Inc., właściciela Google. Gigant internetowy odwołał się w poniedziałek od decyzji organów Unii Europejskiej o nałożeniu na spółkę kary w wysokości 2,4 mld euro za sprzeczne z prawem faworyzowanie swoich usług zakupowych w wyszukiwarce.

Po spadkach w ubiegłym tygodniu wzrosty notowały ceny akcji linii lotniczych i spółek z branży turystycznej. Sektory te wcześniej mocno traciły w wyniku doniesień o zmierzających do USA huraganach i klęskach żywiołowych.

Notowania Travelers Cos. i Progressive rosły o odpowiednio o 2,5 proc. i 2 proc. Wśród przewoźników lotniczych o 2,3 proc. wzrosły akcje Delta Air Lines.

Boom na rynku, akcje rosną nawet o 350 proc. Jak zarobić na cudzych długach?


W ostatnim czasie Huragan Irma osłabł i został przesunięty z kategorii 2. do 1. w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Po dotarciu w poniedziałek do rejonu północnej Florydy i południowej Georgii, Irma przekształci się w tropikalną burzę. Żywioł będzie się przesuwać nad zachodnią Florydą, a w następnych dniach - nad Georgią, Alabamą i Tennessee.

Inwestorzy są też spokojniejsi o sytuację w Korei Północnej. Obawiali się, że 9 września władze w Pjongjangu mogą zdecydować o "odpaleniu" kolejnych pocisków nuklearnych, aby świętować w ten sposób rocznicę powstania kraju. Korea Północna powstrzymała się jednak od takiego działania, chociaż ostrzegła w poniedziałek, że jeśli Rada Bezpieczeństwa ONZ zaakceptuje ostrzejsze sankcje, to Pjongjang może przeprowadzić kolejny test nuklearny.

Jak donosi agencja Reuters, w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego ma odbyć się głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad przygotowanym przez USA projektem rezolucji w sprawie wprowadzenia nowych sankcji wobec reżimu w Pjongjangu w celu dalszego wywierania presji, by zrezygnował on z programów nuklearnych i rakietowych.

wall street, inwestowanie, rekord, s&p500, giełda usa
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
tymon
2017-09-14 07:57
Tyle tylko że... nie tylko najstarsi wyjadacze, ale i przeciętni analitycy mówią dziś wprost - ostatnie wzrosty mają charakter bańki spekulacyjnej i są napędzane pustym pieniądzem. Czeka nas ostry kryzys finansowy. Kto mądry pozbywa się dziś akcji i lokuje np. w złoto. I to złoto fizyczne, o ile może. Może bowiem nastać czas w którym wszelkie fundusze, udziały, złoto na papierze będą warte... zero.
fakt
2017-09-13 14:21
co sie dzieje ? Stymuluuuuuuja sie zlodzieje !!!!
loki
2017-09-13 10:01
ktos wyczail ze banka zaraz peknie...?
Pokaż wszystkie komentarze (4)