Notowania

sesja na wall street
19.02.2016 06:32

Wall Street realizuje zyski. Wal-Mart na dużym minusie

W trakcie ostatnich trzech sesji, amerykańskie giełdy zyskały łącznie 5 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Czwartek na amerykańskich giełdach przyniósł nieduże spadki po silnych wzrostach z poprzednich sesji. Najmocniej traciły firmy paliwowe i banki, a także sieć handlowa Wal-Mart. Po danych wskazujących na wzrost zapasów ropy naftowej w USA spadają jej ceny.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,25 proc. i wyniósł 16 413,43 pkt., S&P 500 spadł o 0,47 proc., do 1 917,83 pkt., a Nasdaq Comp. zniżkował o 1,03 proc. do 4 487,54 pkt.

Poprzednie trzy sesje na amerykańskich giełdach zakończyły się wzrostem o łącznie 5 proc.

- Mieliśmy naprawdę bardzo mocny trzydniowy wzrost. Teraz zaczęła pojawiać się chęć do realizacji zysków i myślę, że to dzisiaj przeważyło - powiedział szef traderów z Convergex Peter Coleman.

Zobacz, jak wyglądała czwartkowa sesja na GPW

- Za nami niezły ruch w górę. Teraz rynek jest wykupiony po raz pierwszy od pewnego czasu - dodał główny strateg rynkowy z The Lindsey Group Peter Boockvar.

Na notowaniach indeksów ciążył silnie spadający kurs Wal-Mart. Inwestorzy wyprzedawali walory spółki po słabszych od oczekiwań wynikach kwartalnych. Wśród innych spółek technologicznych po około 1 proc. spadały akcje Apple i Netflix.

Pod drugiej stronie rynku znajdował się mocno zyskujący IBM. Kursowi tej spółki pomaga podniesienie rekomendacji przez Morgan Stanley do "przeważaj" z "neutralnie".

Umiarkowane wzrosty zanotowała część giełd w Europie. Lekko wzrósł m.in. niemiecki DAX (0,9 proc.) i francuski CAC 40 (0,2 proc.), spadł natomiast brytyjski FTSE 100 (o 1 proc.)

Do zakupów akcji w Europie zachęca gołębi wydźwięk minutek Europejskiego Banku Centralnego, w których po raz kolejny zasugerowano możliwość luzowania polityki monetarnej w strefie euro w marcu.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz