Notowania

Wall Street w dół przez spadki ceny ropy i Fed

Wtorkowa sesja na nowojorskiej giełdzie zakończyła się spadkami głównych indeksów. Rynki czekają na posiedzenie Fed, na którym powinna zapaść decyzja o podwyżce stóp procentowych. Ostro w dół szły akcje koncernów naftowych po tym jak ceny paliw zeszły do najniższych poziomów od listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Richard Drew)

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,21 proc. do 20 837,37 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,32 proc. do 5856,82 pkt. S&P 500 spadł o 0,34 proc. do 2365,45 pkt.

W zgodnej ocenie rynku Fed podniesie w środę docelowy przedział dla wahań stopy funduszy Rezerwy Federalnej o 25 pb do 0,75-1,00 proc. - daje się temu scenariuszowi 91 proc. szans. Fed podać ma również najnowsze projekcje makroekonomiczne (po raz pierwszy z przedziałem pewności) i oczekiwania dotyczące ścieżki podwyżek w najbliższych latach (dot plot) - podaje PAP.

Rynki z uwagą śledzić będą retorykę Fed dotyczącą sumy bilansowej. Rezerwa Federalna posiada w swoim bilansie aktywa warte 4,5 bln dolarów, które Fed skupował z rynku w ramach programu luzowania ilościowego po ostatnim światowym kryzysie finansowym.

Na spadki indeksów we wtorek w największym stopniu wpłynęły jednak nie oczekiwania na wyższe stopy, ale notowania spółek z sektora naftowego. Indeks S&P energy spadł o 1,1 proc. po tym jak ceny ropy doszły do najniższych poziomów od listopada. To efekt informacji z OPEC, która podała prognozy wzrostu globalnej produkcji i zapasów ropy dla krajów spoza grupy - wątpliwości odnośnie zasypania nadwyżki podaży nad popytem się nasiliły, co skutkuje spadkami cen ropy - podaje agencja Reuters.

Ropa WTI zeszła we wtorek przez chwilę nawet poniżej 47 dolarów za baryłkę, a Brent zbliżyła się do 50 dolarów.

Notowania na Wall Street

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2017

Szofer...a benzyna na stacjach drożeje.

15-03-2017

Prawienormalny.ceny ropy doszły do najniższych poziomów od listopada. A kiedy tak znacząco spadną ceny benzyny na naszych stacjach? - nie tak szybko, budżet … Czytaj całość

15-03-2017

NottinghamTo jest złodziejstwo na maxa. Mieszkam w Uk i gdy baryłka kosztowała ponad $100 to paliwo na stacjach było po£1.38 . Teraz jest poniżej $50 i litr … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)