Notowania

nieruchomości
02.09.2015 10:46

Warimpex i UBM Development sfinalizowały sprzedaż hotelu w Berlinie

Cena kupna wynosi około 105 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pcross/iStockphoto)

Notowany na giełdzie w Warszawie austriacki Warimpex Finanz-und Beteiligungs AG oraz UBM Development AG sprzedały 4-gwiazdkowy hotel kongresowy andel's Berlin spółce Union Investment Real Estate GmbH. Cena kupna wynosi około 105 mln euro.

- Sprzedaż andel's Hotel Berlin to dla nas pomyślne zakończenie strategicznej inwestycji w projekt, stanowiący kombinację hotelu i powierzchni konferencyjnych, który spełnia nie tylko potrzeby miasta Berlin, ale też niezwykle dowartościował jego wschodnią część w ostatnich latach - powiedział prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

Warimpex i UBM wspólnie rozwijały ten obiekt od 2006 r., a od 2009 r. prowadziły go, zlecając zarządzanie spółce Vienna International Hotelmanagement AG. Warimpex i UBM były właścicielami 50 proc. udziałów w tym hotelu.

- Pomimo tej sprzedaży Berlin pozostanie dla nas jednym z najważniejszych rynków. Klimat do inwestowania jest bardzo obiecujący, a niemiecka stolica ma przed sobą bardzo dobry okres. Oprócz licznych projektów mieszkaniowych pracujemy nad projektem hotelu Holiday Inn Express Alexanderplatz w pobliżu berlińskiego ratusza, a wspólnie z Warimpeksem vis a vis hotelu andel's tworzymy centrum handlowo-usługowe - powiedział prezes UBM Karl Bier, cytowany w komunikacie.

Grupa Vienna International, jako dzierżawca hotelu, będzie w dalszym ciągu odpowiedzialna za prowadzenie obiektu pod nazwą andel's Hotel Berlin, wraz z całym zatrudnionym dotychczas personelem.

Notowania tygodniowe akcji Warimpex

andel's Hotel Berlin to hotel kongresowy, oferujący 557 pokoi, znajduje się w dzielnicy Lichtenberg. andel's jest jednym z czterech największych hoteli kongresowych w Berlinie i jest w stanie realizować kilka dużych wydarzeń równocześnie. Pomieszczenia konferencyjne o powierzchni 3 800 m2 obejmują salę balową, 21 sal konferencyjnych dzielonych w różnych kombinacjach oraz 15 elastycznie zaprojektowanych pomieszczeń, w których mogą odbywać się seminaria. Poza tym na 12. piętrze hotelu znajduje się wyróżniona gwiazdką Michelin restauracja Skykitchen.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: nieruchomości, wxf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz