Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wasko zawarło umowy wykonawcze na sieć szerokopasmową FTTH za 132,1 mln zł

0
Podziel się:
Wasko zawarło umowy wykonawcze na sieć szerokopasmową FTTH za 132,1 mln zł

Wasko podpisało 21 umów wykonawczych z następującymi kontrahentami: Eckley Investments, Gladmar Investments, Nashford Investments oraz Rodmer Investments, których przedmiotem jest budowa sieci szerokopasmowej FTTH. Łączna wartość podpisanych umów wynosi 107,4 mln zł netto (132,1 mln zł brutto), podała spółka.

"1) Łączna wartość podpisanych umów z Eckley Investments Sp. z o.o. wynosi 41,7 mln zł netto i obejmuje wykonanie prac w następujących obszarach: sieradzkim, grudziąckim oraz inowrocławskim,

2) łączna wartość podpisanych umów z Gladmar Investments Sp. z o.o. wynosi 46,8 mln zł netto i obejmuje wykonanie prac w obszarze kieleckim oraz sandomiersko-jędrzejowskim,

3) łączna wartość podpisanych umów z Nashford Investments Sp. z o.o. wynosi 13,2 mln zł netto i obejmuje wykonanie prac w obszarze kieleckim oraz sandomiersko-jędrzejowskim,

4) łączna wartość podpisanych umów z Rodmer Investments Sp. z o.o. wynosi 5,6 zł netto i obejmuje wykonanie prac w obszarze piotrkowskim" - czytamy w komunikacie.

Przedmiotem umów jest kompleksowe wykonanie światłowodowej sieci szerokopasmowej FTTH w technologii GPON w w/w poszczególnych obszarach. Podmioty zamawiające pozyskały dofinansowanie na budowę sieci FTTH z programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - I Osi priorytetowej POPC - "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" - działanie 1.1 "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach"- drugi konkurs, podano także.

W ramach umów, Wasko wykona projekty budowlano-wykonawcze z wymaganymi pozwoleniami, zgłoszeniami i uzgodnieniami w wersji cyfrowej i papierowej oraz dla Fazy 1 (podłączenie jednostek oświatowych do sieci FTTH); wykona prace budowlane związane z budową sieci szerokopasmowej FTTH (Faza 1 i 2); będzie świadczyć 5 letni serwis gwarancyjny.

Termin wykonania poszczególnych umów wynosi 48 miesięcy od dnia ich podpisania, podsumowano.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)