Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wawel planuje przejęcie holenderskiego producenta czekolady

0
Podziel się:

Holenderska spółka Droste działa na rynku od 1863 roku.

Wawel planuje przejęcie holenderskiego producenta czekolady
(Wawel, materiały prasowe)
bFfZxjAR

Wawel podjął szereg ważnych decyzji, w tym o podziale zysku za 2014 rok oraz o wyborze prezesa spółki. Zarząd informuje też o planowanym przejęciu holenderskiego producenta czekolady.

Rada nadzorcza spółki Wawel zdecydowała o rozpoczęciu prac związanych z nabyciem udziałów holenderskiej spółki Droste B.V. To firma zależna od większościowego akcjonariusza Wawel S.A., czyli Hosta International AG.

Oficjalnie nie jest znana wartość transakcji, ale jak informuje Wawel, przewidywana cena nabycia jak i przychody Droste nie przekraczają kryterium znaczącej umowy.

bFfZxjAT

Droste jest producentem czekolady, założonym w 1863 roku. Wawel to producent czekolad, batonów, cukierków i bombonierek, notowany na warszawskiej giełdzie od 1998 roku. Tylko przez ostatnie 10 lat kurs jednej akcji wzrósł ponad 1000 procent.

Notowania akcji spółki Wawel na przestrzeni ostatnich 10 lat

Jeden walor producenta słodyczy kosztuje dziś około 1320 złotych. Na jedną akcję przypadnie 20 złotych dywidendy - zdecydowali akcjonariusze. Łącznie jest to kwota prawie 30 milionów złotych.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 18 maja 2015 r., a termin wypłaty dywidendy to 2 czerwca 2015 r.

bFfZxjAZ

Wawel odnotował w 2014 r. 88,03 mln zł jednostkowego zysku netto w 2014 r. wobec 80,47 mln zł zysku rok wcześniej.

Jednostkowy zysk netto spółki Wawel (w tys. zł)

Akcjonariusze dokonali wyboru wyboru prezesa. Został nim ponownie Dariusz Orłowski. Dariusz Orłowski od 1999 r. zatrudniony był w Wawelu. Od 9 lutego 2001 roku, po decyzji podjętej przez NWZA pełni funkcję prezesa zarządu w Wawel S.A.

bFfZxjBa

Jednocześnie zwyczajne walne zgromadzenia dokonało wyboru rady nadzorczej spółki, do której weszli: Hermann Opferkuch, Nicole Opferkuch, Christoph Koehnlein, Laura Weiss, Paweł Bałaga, Eugeniusz Małek i Tomasz Brukszo.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bFfZxjBu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)