Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwanie na akcje PKM Duda. Zapisy wydłużone

0
Podziel się:

Pierwotnie zapisy miały być przyjmowane do 4 listopada 2014 r.

Wezwanie na akcje PKM Duda. Zapisy wydłużone
(Emily2k/Dreamstime)
bEBTRHlx

Zapisy w wezwaniu Cedrobu na 6.394.051 akcji PKM Duda wydłużono do 28 listopada - podała pośrednicząca w wezwaniu Ipopema Securities.

Pierwotnie zapisy miały być przyjmowane do 4 listopada 2014 r. Przyczyną jest _ nieziszczenie się warunków prawnych określonych w wezwaniu _. Chodzi o uzyskanie w terminie bezwarunkowej zgody Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego na dokonanie koncentracji.

Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji to 3 grudnia, rozliczenie ma nastąpić 5 grudnia. Cedrob chce kupić 23 proc. akcji spółki po 7,4 zł za papier. Tym samym zamierza mieć 9.171.294 akcje stanowiące 32,99 proc. udziału w kapitale zakładowym i głosach na WZ spółki.

bEBTRHlz

Wzywający zamierza nabyć akcje wyłącznie, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów, złożone zapisy obejmować będą nie mniej niż 5.560.045 akcji, co stanowi 20 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu PKM Duda.

Cedrob specjalizuje się w produkcji mięsnej i przetworów drobiowych. Polski Koncern Mięsny Duda to firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego (wieprzowina, wołowina, dziczyzna).

bEBTRHma
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)