Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwanie na PKM Duda kończy się sukcesem

0
Podziel się:

Liczba akcji objętych zapisami w wezwaniu przekroczyła 9,18 mln sztuk, czyli liczbę, jaką zamierzał nabyć Cedrob.

Dariusz Formela, prezes PKM Duda
Dariusz Formela, prezes PKM Duda (PKM Duda)
bECuOPoB

Liczba akcji objętych zapisami w wezwaniu Cedrobu na walory Polskiego Koncernu Mięsnego Duda przekroczyła 9,18 mln sztuk, czyli 33,01 proc. kapitału. Jest to liczba, jaką zamierzał nabyć Cedrob, podała spółka. Akcje objęte zapisami złożonymi po 24 czerwca nie zostaną nabyte, podano także.

Spółka poinformowała, że akcje objęte zapisami złożonymi do dnia 23 czerwca 2015 r. włącznie, zostaną nabyte bez redukcji, tj. w liczbie wynikającej ze złożonych zapisów. Akcje objęte zapisami złożonymi w dniu 24 czerwca 2015 r., zostaną nabyte na zasadzie proporcjonalnej redukcji. Akcje objęte zapisami złożonymi po dniu 24 czerwca 2015 r. nie zostaną nabyte.

Zarząd PKM Duda tłumaczy, że liczba akcji do nabycia w wyniku redukcji dla każdego zapisu będzie zaokrąglana w dół do liczby całkowitej, a pozostające po dokonaniu redukcji pojedyncze akcje do nabycia zostaną przypisane do zapisów złożonych na kolejno największą liczbę akcji.

bECuOPoD

W połowie maja Cedrob ogłosił wezwanie na 9 176 857 akcji PKM Duda, stanowiących 33,01 proc. kapitału spółki, po cenie 7,4 zł za akcję. W razie powodzenia wezwania Cedrob będzie posiadał 66 proc. akcji PKM Duda. W wezwaniu przewidziano, że zapisy potrwają od 10 czerwca do 7 lipca br.

Notowania tygodniowe akcji PKM Duda

Cedrob jest krajowym liderem w produkcji mięsnej i przetworów drobiowych. Posiada także m. in. fermy reprodukcyjne, wylęgarnie piskląt, wytwórnie pasz, ubojnie drobiu oraz sieć sklepów firmowych.

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

bECuOPoJ

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bECuOPpe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)