Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceprezes JSW składa dymisję. Spółka zagrożona niewypłacalnością

0
Podziel się:

Wcześniej spółka ogłosiła, że pierwszy bank zgłosił się w sprawie wcześniejszego wykupu obligacji.

Robert Kozłowski - były wiceprezes JSW
Robert Kozłowski - były wiceprezes JSW (PAP/Marek Zimny)

Robert Kozłowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy prezesa zarządu do spraw ekonomicznych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Nie podał przyczyny rezygnacji. Wcześniej spółka ogłosiła, że pierwszy bank zgłosił się w sprawie wcześniejszego wykupu obligacji.

Kozłowski jest drugim członkiem zarządu, który rezygnuje z pracy w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu prezes JSW Edward Szlęk złożył rezygnację z pełnionej funkcji z uwagi na stan zdrowia. Rada nadzorcza JSW oddelegowała do składu zarządu Józefa Myrczka, który będzie pełnił obowiązki prezesa do czasu wyboru nowego. RN powołała także do zarządu VIII kadencji Aleksandra Wardasa na stanowisko zastępcy prezesa ds. technicznych oraz Tomasza Gawlika na stanowisko zastępcy ds. strategii JSW.

Rano w poniedziałek spółka podała również, że ING Bank Śląski zażądał wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej o łącznej wartości nominalnej 26,26 mln zł i obligacji denominowanych w amerykańskiej walucie o wartości 12,95 mln dolarów. Czytaj więcej

Zgodnie z warunkami programu, w ramach wcześniejszego wykupu, spółka powinna zapłacić wspomnianą wartość nominalną obligacji powiększoną o odsetki liczonych do daty wcześniejszego wykupu. Łącznie w ramach umowy Programu Emisji Obligacji JSW uzyskała kwotę 700 mln złotych i 163,75 mln dolarów. Nabywcy mogą się teraz zgłosić po wcześniejszy ich wykup, bo spółka nie wywiązała się z warunku emisji euroobligacji.

Notowania dzienne akcji JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)