Notowania

Wiceszef PZU złożył rezygnację. Zasłynął z jeżdżenia nie swoim ferrari

Sebastian Klimek nie jest już członkiem zarządu największego polskiego ubezpieczyciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU S.A.)

Sebastian Klimek nie jest już członkiem zarządu PZU. Ubezpieczyciel poinformował o jego rezygnacji. Tymczasem CBA bada powiązania byłego już wiceszefa PZU ze spółką odszkodowawczą EuCO. Wszystko przez jego zamiłowanie do drogich samochodów.

Ubezpieczyciel podał w środę rano, że Sebastian Klimek złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU z dniem 30 sierpnia. W komunikacie nie ma ani słowa o powodach tej decyzji.

Sebastian Klimek, menedżer z doświadczeniem pracy m.in. w konsultingu, trafił do zarządu PZU pod koniec marca tego roku. Na stanowisku nie utrzymał się jednak długo, prawdopodobnie przez swoje zamiłowanie do luksusowych aut.

Pod koniec czerwca "Gazeta Polska Codziennie" poinformowała, że wiceprezes PZU jeździ luksusowym ferrari, którego wartość według gazety to około 850 tysięcy złotych. Problem w tym, że auto należy do jednej ze spółek Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO), z którym PZU jest w sporze sądowym na kwotę 200 milionów złotych.

Sprawą zainteresowały się prokuratura, a także Centralne Biuro Antykorupcyjne. Doniesienie w tej sprawie złożyły same władze PZU, wskazując na możliwy konflikt interesów. Jak doniosła kilka dni temu "Rzeczpospolita", agenci CBA pojawili się w siedzibie ubezpieczyciela, by zabezpieczyć dokumenty, które mogą mieć związek ze sprawą.

Sam Sebastian Klimek w e-mailu do "Rzeczpospolitej" napisał: "Lubie szybie samochody (...). Bardzo bym chcial by mnie było stac na kupno jednyh z tych Cacek ale to jest poza moimi mozliwosciami (pisownia oryginalna – red.)". I dodał: „Jestem w Polsce od 2,5 roku i staram się tworzyc znajmosci, a już nie patrzylem na która strone. (...) Samochody uwielbiam i będę uwielbial i ktokolwiek w polskim swiecie da mi szanse się przejechac (...) będę to robil. Jaka prace nie wezme Hobby się NIGDY nie wypre".

Kurs akcji PZU w ostatnich trzech miesiącach

Tagi: grupa pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-08-2016

ZłośliwyCzłonek zarządu PZU? "jednyh z tych Cacek"? Litości. CBA nie powinno zajmować się tym wyraźnie niedorozwinietym osobnikiem, tylko osoba, … Czytaj całość

31-08-2016

czesiek111Dojna zmiana w akcji. Szczyle ale wierni.

31-08-2016

mmma ktoś myślał, że pis wystawi uczciwych ludzi do spółek? najpierw jakiś uczciwych trzeba mieć!

Rozwiń komentarze (21)