Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Wiceszef PZU złożył rezygnację. Zasłynął z jeżdżenia nie swoim ferrari

21
Podziel się:

Sebastian Klimek nie jest już członkiem zarządu największego polskiego ubezpieczyciela.

Wiceszef PZU złożył rezygnację. Zasłynął z jeżdżenia nie swoim ferrari
(PZU S.A.)

Sebastian Klimek nie jest już członkiem zarządu PZU. Ubezpieczyciel poinformował o jego rezygnacji. Tymczasem CBA bada powiązania byłego już wiceszefa PZU ze spółką odszkodowawczą EuCO. Wszystko przez jego zamiłowanie do drogich samochodów.

Ubezpieczyciel podał w środę rano, że Sebastian Klimek złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU z dniem 30 sierpnia. W komunikacie nie ma ani słowa o powodach tej decyzji.

Sebastian Klimek, menedżer z doświadczeniem pracy m.in. w konsultingu, trafił do zarządu PZU pod koniec marca tego roku. Na stanowisku nie utrzymał się jednak długo, prawdopodobnie przez swoje zamiłowanie do luksusowych aut.

Pod koniec czerwca "Gazeta Polska Codziennie" poinformowała, że wiceprezes PZU jeździ luksusowym ferrari, którego wartość według gazety to około 850 tysięcy złotych. Problem w tym, że auto należy do jednej ze spółek Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO), z którym PZU jest w sporze sądowym na kwotę 200 milionów złotych.

Sprawą zainteresowały się prokuratura, a także Centralne Biuro Antykorupcyjne. Doniesienie w tej sprawie złożyły same władze PZU, wskazując na możliwy konflikt interesów. Jak doniosła kilka dni temu "Rzeczpospolita", agenci CBA pojawili się w siedzibie ubezpieczyciela, by zabezpieczyć dokumenty, które mogą mieć związek ze sprawą.

Sam Sebastian Klimek w e-mailu do "Rzeczpospolitej" napisał: "Lubie szybie samochody (...). Bardzo bym chcial by mnie było stac na kupno jednyh z tych Cacek ale to jest poza moimi mozliwosciami (pisownia oryginalna – red.)". I dodał: „Jestem w Polsce od 2,5 roku i staram się tworzyc znajmosci, a już nie patrzylem na która strone. (...) Samochody uwielbiam i będę uwielbial i ktokolwiek w polskim swiecie da mi szanse się przejechac (...) będę to robil. Jaka prace nie wezme Hobby się NIGDY nie wypre".

Kurs akcji PZU w ostatnich trzech miesiącach

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Yaj
6 lat temu
Ktoś jednak "wsadził na stołek" tego d.. , znaczy się, mówiąc najdelikatniej jak mozna, słabego z pisania po polsku!!!
mmm
6 lat temu
a ktoś myślał, że pis wystawi uczciwych ludzi do spółek? najpierw jakiś uczciwych trzeba mieć!
czesiek111
6 lat temu
Dojna zmiana w akcji. Szczyle ale wierni.
Butrym
6 lat temu
Kolejny po preziach Komorowskim BUL i Kaczyńskim - OBIAT dostojnik III RP nie potrafiący pisać bez byków,
Burak
6 lat temu
Gość nie potrafi sklecić kilku zdań poprawnie po polsku a był w zarządzie PZU?
...
Następna strona