Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wierzyciele PBG głosowali za uratowaniem spółki

0
Podziel się:

Spółka aspirująca do pierwszego miejsca na polskim rynku budowlanym jest na progu bankructwa.

Wierzyciele PBG głosowali za uratowaniem spółki
(Bill Jacobus/flickr (CC BY 2.0))

Spółka aspirująca jeszcze niedawno do pierwszego miejsca na polskim rynku budowlanym jest na progu bankructwa. Źle oszacowała kilka lat temu koszty inwestycji w autostrady i stadiony i teraz musiała zmierzyć się z wierzycielami. Ci głosowali za układem.

"Sędzia komisarz przedstawił wstępne podsumowanie wyników głosowania wierzycieli uprawnionych do głosowania w każdej z Grup. Z przedstawionych przez sędziego komisarza informacji wynika, iż w Grupie 1, Grupie 2, Grupie 4 i Grupie 5 za układem opowiedziała się większość osobowa wierzycieli (w każdej ze wskazanych Grup z osobna jak i w odniesieniu do łącznej ilości wierzycieli), posiadających wymaganą większość 2/3 ogólnej sumy wierzytelności zarówno w każdej Grupie jak i w odniesieniu do łącznej sumy wierzytelności" - czytamy w komunikacie.

"Wierzyciele z Grupy 3 oraz Grupy 7 nie byli uprawnieni do głosowania jako podmioty powiązane ze spółką, natomiast wierzyciele z Grupy 6 (posiadający wierzytelności warunkowe), uprawnienie do głosowania nabywają za zgodą sędziego komisarza" - wskazano również.

Ostateczne ustalenie wyników głosowania wymaga weryfikacji przez sędziego komisarza ważności oddawanych głosów oraz prawidłowości złożonych na piśmie kart do głosowania, podano również.

Sędzia komisarz wyznaczył termin ogłoszenia wyników głosowania na 25 sierpnia.

Wcześniej w tym tygodniu PBG podało, że podpisało ze swoimi największymi wierzycielami umowę restrukturyzacyjną. Umowa restrukturyzacyjna zawiera zobowiązanie wierzycieli do oddania głosu za układem podczas zgromadzenia wierzycieli, zaplanowanego na dni od 3 do 5 sierpnia bieżącego roku. W umowie restrukturyzacyjnej ustalono między innymi zasady wykonania układu, możliwość finansowania działalności operacyjnej i nowych kontraktów.

Na podstawie umowy restrukturyzacyjnej PBG jest m.in. zobowiązane do utrzymywania pakietu kontrolnego w Rafako oraz odkupu 75 proc. udziałów PBG oil and gas, które należą obecnie do Jerzego Wiśniewskiego.

Notowania tygodniowe akcji PBG

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

budownictwo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)