Notowania

budownictwo
25.06.2015 11:09

Wikana ma pozwolenie na użytkowanie budynku w Zamościu

Łączna powierzchnia użytkowa to blisko 3 tys. m2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kemalbas/iStockphoto)

Wikana uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku nr 6 na osiedlu Świerkowa Aleja w Zamościu, o łącznej powierzchni użytkowej blisko 3 tys. m2, podała spółka.

- To kolejne, czwarte już w tym roku pozwolenie na budowę, które otrzymaliśmy w terminie. Pokazuje to, że Wikana odbudowuje renomę solidnego dewelopera wśród klientów i odczuwa pozytywne efekty restrukturyzacji - powiedział prezes Robert Pydzik, cytowany w komunikacie.

W tym roku Wikana uzyskała już pozwolenia na użytkowanie obiektów o łącznej powierzchni ok. 13 tys. m2. Zgodnie z zasadami rachunkowości, które obowiązują spółkę, przychody ze sprzedaży mieszkań można księgować dopiero po przekazaniu lokali klientom (a więc po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu i zawarciu aktu notarialnego sprzedaży lokalu), podano również.

Wikana posiada także pozwolenie na budowę siódmego, ostatniego budynku na zamojskim osiedlu Świerkowa Aleja. Obecnie trwa procedura wyboru generalnego wykonawcy, a budowa rozpocznie się w III kw. bieżącego roku.

Notowania tygodniowe akcji Wikana

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: budownictwo, nieruchomości, wik, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz