Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcje Wirtualnej Polski awansują. Trafią do indeksu mWIG40

2
Podziel się

WP w indeksie mWIG40 zastąpi spółkę Emperia.

Na czele Wirtualnej Polski stoi prezes Jacek Świderski.
Na czele Wirtualnej Polski stoi prezes Jacek Świderski. (WP)
bDBuotHF

Akcje Wirtualnej Polski dołączą do indeksu średnich spółek mWIG40 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stanie się to po sesji, we wtorek 24 kwietnia. WP Holding S.A. w indeksie mWIG40 zastąpi spółkę Emperia.

Grupa WP zadebiutowała na warszawskim parkiecie w maju 2015 roku. Już podczas oferty publicznej zainteresowanie inwestorów było bardzo duże. Zaraz po otwarciu sesji 7 maja 2015 kurs akcji wzrósł o 10 proc. w stosunku do ceny emisyjnej. Spółka sprzedała w ofercie wszystkie akcje i pozyskała środki na inwestycje, głównie w e-commerce. Debiut Wirtualnej Polski był jednym z najlepszych w 2015 roku.

Strategia biznesowa zakłada dynamiczny wzrost przychodów firmy z rynku e-commerce. WP działa m.in. w branży odzieżowej, turystycznej, urządzania wnętrz, usług finansowych oraz zdrowia. Należą do niej takie marki jak wakacje.pl, nocowanie.pl i totalmoney.pl. Ostatnią transakcją Grupy WP było nabycie kolejnych 35 proc. udziałów w Grupie Domodi. Tym samym WP powiększyła swój pakiet kontrolny w spółce do 86 proc.

bDBuotHH
Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Wirtualna Polska to grupa spółek działających w mediach i e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego - Wirtualnej Polski. Prowadzi też portal o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne (m.in. money.pl).

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI z marca 2018 roku Grupa WP jest liderem wyników dziennych wśród grup medialnych. Przyciągnęła 6,3 mln realnych użytkowników, którzy na jej stronach spędzili aż 40 min.

bDBuotHN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBuotIi
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Wojtek
3 lata temu
Tak nie lubicie Polski i Polskiej Giełdy.
emeryt z Pozn...
3 lata temu
chyba ostatni osioł zainwestowałby w tego szmatławca.