Notowania

handel detaliczny
08.10.2015 09:41

Wittchen planuje debiut na GPW

Firma zamierza m.in. rozwijać sprzedaż zagraniczną - w przypadku nowych rynków przede wszystkim w obszarze e-commerce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wittchen, mat. prasowe)

Grupa Wittchen zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak poinformował Jędrzej Wittchen, prezes firmy produkującej galanterię i odzież skórzaną, ostateczna decyzja o debiucie uzależnia jest od warunków rynkowych.

- Naszym celem jest utrzymanie dominującej pozycji na polskim rynku, co zamierzamy osiągnąć m.in. poprzez dalszą, selektywną rozbudowę własnej sieci salonów detalicznych, rozwój sprzedaży internetowej oraz zintegrowanie kanałów sprzedaży (stacjonarnego i on-line). Zamierzamy także rozwijać sprzedaż zagraniczną - w przypadku nowych rynków przede wszystkim w obszarze e-commerce. W związku z tym planujemy przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Przygotowania do oferty wkraczają w decydujący etap, natomiast ostateczna decyzja będzie zależeć m.in. od pozytywnej oceny warunków rynkowych - powiedział Wittchen, cytowany w komunikacie.

Funkcję koordynatora oferty oraz prowadzącego księgę popytu będzie pełnić ING Securities. Doradcą prawnym spółki w procesie jest natomiast kancelaria CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki.

W 2014 roku przychody ze sprzedaży grupy Wittchen sięgnęły 130,5 mln zł, co oznacza wzrost o 50 proc. rok do roku, zaś zysk netto wyniósł 27,7 mln zł, czyli o 92 proc. więcej niż w 2013 roku.

Wittchen jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. Pod względem kanałów sprzedaży, Wittchen oprócz własnych salonów detalicznych (obecnie 54 sklepy Wittchen oraz 11 sklepów V Vip Collection), oferuje produkty także poprzez dynamicznie rozwijający się sklep internetowy oraz prowadzi sprzedaż do firm.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz