Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Właściciel marki Reserved zwiększył sprzedaż. Zwłaszcza w internecie

4
Podziel się:

Spółka LPP podała wyniki sprzedaży ze grudzień.

Właściciel marki Reserved zwiększył sprzedaż. Zwłaszcza w internecie
(LPP)

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LPP w grudniu 2016 r. wyniosły około 737 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych rok wcześniej o około 13 proc.

Jak podaje LPP, właściciel m.in. marki odzieżowej Reserved, szacunkowa marża brutto na sprzedaży wyniosła około 51 proc. i była na poziomie zbliżonym do marży zrealizowanej w grudniu roku poprzedniego.

Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń - grudzień 2016 roku (wliczając jednorazową operację hurtowej sprzedaży starych kolekcji) wyniosła około 6,021 mld zł. Przychody te były wyższe o około 17 proc.

Kurs akcji LPP w ostatnich trzech miesiącach

Przychody ze sprzedaży internetowej w grudniu 2016 wyniosły około 26 mln zł i były wyższe o około 130 proc. r/r. Narastająco w okresie styczeń - grudzień 2016 roku sprzedaż internetowa wyniosła około 173 mln zł i była wyższa o około 118 proc. r/r.

Powierzchnia handlowa sklepów na koniec grudnia 2016 roku wyniosła około 919 tys. mkw i była większa o około 9 proc. od powierzchni handlowej na koniec grudnia ubiegłego roku.

LPP zarządza 6 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito, SiNSAY i Tallinder (sklepy tej marki będą funkcjonowały do końca lutego 2017 r.). Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

oprac. Łukasz Pałka

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Ja
8 lat temu
A buraki kupuja w sieciowkach ... 😝
opjoj
8 lat temu
hehe a co zabezpiecza obligacje, bo banki zabezpiecza BFG i kasę mogę zabrać w każdej chwili , a obligacje nie ...
Kasia
8 lat temu
Ciekawe co na to Rysiek Petru na Maderze.
asdf
8 lat temu
a akcje lecą w dół....