Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
27.04.2017 12:44

Wonga: Co trzeci Polak zaciąga pożyczkę na remont mieszkania

Podziel się
Dodaj komentarz

Co trzeci Polak pożycza pieniądze na remont domu lub mieszkania. Z dodatkowego finansowania korzystamy także w przypadku niespodziewanych wydatków oraz zakupu auta czy elektronicznych gadżetów. Co dziesiąty Polak pożycza pieniądze na spłatę wcześniejszego zobowiązania, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla Wonga.com.

"Badanie Ipsos dla Wonga zostało przeprowadzone wśród osób, które w ciągu ostatnich dwóch lat wzięły pożyczkę do 10 tys. zł. Wynika z niego, że niezmiennie Polacy najczęściej zadłużają się na remont czy odświeżenie mieszkania. W ostatnim czasie taki cel pożyczki deklarowało 37% respondentów. To o 5 pkt proc. więcej w porównaniu z poprzednią, listopadową edycją badania" - czytamy w komunikacie.

W drugiej kolejności najczęściej pożyczamy pieniądze na zakup auta czy roweru (odpowiedziało tak 27% badanych, którzy korzystali z tej formy finansowania), a także na niespodziewane naprawy lub wymianę niezbędnego sprzętu domowego (23%). Niewiele mniej, bo 21% respondentów, odpowiedziało, że celem pożyczki był zakup gadżetów elektronicznych - tabletu, laptopa czy telefonu komórkowego. Około 12% zadłuża się, aby udźwignąć wydatki sezonowe, np. zakup wyprawki do szkoły, a 11% - zdrowotne, np. pokrycie kosztów leczenia nagłej choroby, podano także.

"W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła skłonność Polaków do pożyczania na organizacje świąt i imprez (22% wobec 14% w marcu 2016 r.) i spadła na przyjemności, takie jak wyjazd wakacyjny (21% vs. 23%). Z kolei blisko co piąty badany (17%) wskazał, że pożycza pieniądze, aby móc zapłacić rachunki - za prąd, gaz, szkołę czy ubezpieczenie samochodu. Kolejne 13% respondentów odpowiedziało, że musi się zadłużać, ponieważ nie starcza im na codzienne wydatki. Co dziesiąty Polak (11%) zadłuża się, aby spłacić wcześniejsze zobowiązanie finansowe. W porównaniu z listopadową edycją badania nastąpił spadek o 2 pkt proc., jednak nadal są to alarmujące dane" - czytamy dalej.

Tagi: finanse, bankowość, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz