Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
16.09.2016 10:02

Wszystkie spółki Taurona przystąpiły do TUW PZUW

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd Taurona Polskiej Energii zdecydował o przystąpieniu wszystkich spółek z grupy kapitałowej do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW), podała spółka.

"Poprzez przystąpienie do TUW PZUW i utworzenie w nim dedykowanego Związku Wzajemności Członkowskiej 'Tauron', spółki z Grupy Tauron mają możliwość realizowania wspólnej polityki ubezpieczeniowej grupy, a dzięki uczestnictwu w towarzystwie pozostałych grup energetycznych - kreowania spójnej polityki ubezpieczeniowej całej branży energetycznej w Polsce" - powiedział prezes Taurona Remigiusz Nowakowski, cytowany w komunikacie.

Dzięki członkostwu w TUW PZUW oraz wynegocjowaniu i zatwierdzeniu Regulaminu Związku Wzajemności Członkowskiej, spółki z Grupy Tauron mogą w sposób w pełni transparentny kontrolować koszty ubezpieczenia i elastycznie dostosowywać do własnych potrzeb zakres wymaganej ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu znacznie skróci się czas negocjacji i zawierania umów ubezpieczeniowych, podkreślono.

Grupa Tauron od 2011 roku realizuje przyjętą politykę ubezpieczeniową, której głównym celem jest optymalizacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej i kosztów transferu ryzyka poprzez świadome zarządzanie ryzykiem majątkowym. Od momentu wprowadzenia polityki grupa obniżyła łączną składkę ubezpieczeniową o ponad 50%, a skumulowane oszczędności w skali grupy z tytułu optymalizacji ubezpieczeń wyniosły ponad 80 mln zł, podano także w komunikacie.

"Przystąpienie spółek Grupy Tauron do TUW PZUW jest kolejnym krokiem na drodze optymalizacji i racjonalizacji kosztów ochrony ubezpieczeniowej" - powiedział wiceprezes ds. finansów Marek Wadowski.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz