Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GTC chwali się wynikami. Zainwestowali 95 mln euro

3
Podziel się:

- Zakończyliśmy również budowę biurowca University Business Park B, a nasz węgierski zespół rozpoczął przygotowania do budowy biurowca White House w Budapeszcie - mówił prezes GTC.

Thomas Kurzmann, prezes GTC
Thomas Kurzmann, prezes GTC (GTC)

GTC poprawia wyniki. W drugim kwartale tego roku spółka zarobiła 83,34 mln złotych, wobec 7,94 mln złotych straty rok wcześniej. - Z sukcesem wdrożyliśmy naszą strategię wzrostu, inwestując 95 mln euro w generujące zysk nieruchomości biurowe oraz działkę pod zabudowę biurową w biznesowej dzielnicy Budapesztu - podsumował publikację raportu finansowego Thomas Kurzmann, prezes spółki. Wartość nieruchomości inwestycyjnych GTC wzrosła do 1,455 mld euro na 30 czerwca 2016 roku.

Zysk brutto z działalności operacyjnej GTC sięgnął 92,7 mln zł i był o 10 mln złotych wyższy niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Łącznie w pierwszej połowie 2016 roku spółka miała 153,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 25,07 mln zł zysku rok wcześniej.

- W pierwszej połowie 2016 roku nasza spółka odnotowała doskonałe wyniki. Z sukcesem wdrożyliśmy naszą strategię wzrostu, inwestując 95 mln euro w generujące zysk nieruchomości biurowe oraz działkę pod zabudowę biurową w biznesowej dzielnicy Budapesztu. Zakończyliśmy również budowę biurowca University Business Park B, a nasz węgierski zespół rozpoczął przygotowania do budowy biurowca White House w Budapeszcie. Budowa Galerii Północnej i dwóch budynków biurowych w ramach projektu FortyOne przebiega zgodnie z harmonogramem - skomentował prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Notowania akcji GTC w środę

Wartość nieruchomości inwestycyjnych spółki wzrosła do 1 455 mln euro na 30 czerwca 2016 roku wobec 1 324 mln euro na 31 grudnia 2015 roku, co wynika głównie z zakupu Pixela (budynek biurowy w Poznaniu), Premium Plazy i Premium Point (budynki biurowe w Bukareszcie), działki w Budapeszcie oraz inwestycjom w nieruchomości w budowie, głównie Galerię Północną w Warszawie, University Business Park B w Łodzi i FortyOne w Belgradzie, a także w wyniku rozpoznania zysku z aktualizacji wyceny tych projektów.

Skonsolidowane przychody operacyjne wyniosły 122,53 mln zł w drugim kwartale 2016 roku wobec 124,78 mln zł rok wcześniej.

"Wzrost przychodów z wynajmu został zniwelowany przez spadek przychodów mieszkaniowych po zakończeniu sprzedaży gotowych mieszkań. Marża z najmu wzrosła do 76 procent w pierwszej połowie 2016 roku w porównaniu do 75 procent w pierwszej połowie 2015 roku" - czytamy w komunikacie. Wskaźnik powierzchni wynajęcie został utrzymany na poziomie 91 procent.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą 40 budynków komercyjnych oferujących ok. 715 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 roku.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Hgw
6 lat temu
Koszerni znów chcą się bogacić...naszym kosztem, pogonić dziadów!
wito49854
6 lat temu
akcje GTC szorują po dnie. Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW, a teraz zaczynamy jechać w górę
śwo
6 lat temu
Profity z Holocaust Industry od gojów przynoszą wyniki