Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki Midasa obciążone odpisem na Aero2

0
Podziel się:

Kwota odpisu przekracza 100 milionów złotych.

Wyniki Midasa obciążone odpisem na Aero2
(vizafoto - Fotolia.com)

W wyniku utworzenia odpisu aktualizującego wartość rezerwacji częstotliwości z zakresu 2.570-2.620 MHz skonsolidowany wynik netto grupy Midas za 2014 rok zostanie obciążony kwotą 104,9 mln zł.

Skonsolidowany wynik operacyjny grupy za 2014 r. zostanie natomiast obciążony kwotą 126,4 mln zł.

_ - Zarząd spółki podkreśla, że zdarzenie nie ma wpływu na działalność operacyjną, gdyż na dzień dzisiejszy częstotliwość z zakresu 2.570-2.620 MHz nie jest wykorzystywana do wytwarzania pojemności sieci udostępnianej kluczowym klientom Grupy. Zarząd Spółki podkreśla również, że opisywane zdarzenie nie jest tożsame ze zrzeczeniem się przez Aero2 lub cofnięciem spółce Aero2 prawa do opisywanej częstotliwości _ - napisano w komunikacie.

Midas podał, że odpis dotyczy wartości księgowej w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy posiadanej przez Aero2 rezerwacji częstotliwości z zakresu 2.570 2620 MHz i jest dokonywany głównie w związku z niespełnieniem zobowiązania opisanego w decyzji rezerwacyjnej z 10 listopada 2009 r. oraz w wyniku okresowej oceny aktualnych możliwości wykorzystania rezerwacji częstotliwości.

_ - Zarząd spółki informuje jednocześnie, iż w ramach prowadzonych analiz dotyczących form zaangażowania spółki w _Projekt "800", uwzględniana jest także efektywna możliwość zagospodarowania pasma z zakresu 2.570-2.620 MHz" - napisano w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)