Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyniki Mostostal Warszawa. Spółka liczy na projekty współfinansowane przez UE

0
Podziel się

W najbliższych latach napływ nowych funduszy unijnych będzie najsilniejszym bodźcem dla poprawy kondycji przedsiębiorstw sektora budowlanego.

Wyniki Mostostal Warszawa. Spółka liczy na projekty współfinansowane przez UE
(Shutterstock/jocic)
bDZKNomt

Mostostal Warszawa w 2015 roku zarobił 31,83 mln złotych, wobec 11,55 mln zł straty rok wcześniej, a przychody spółki w ubiegłym roku przekroczyły miliard złotych. Spółka wiąże duże nadzieje z projektami infrastrukturalnymi współfinansowanymi z funduszy unijnych, które pojawią się w kolejnych latach.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 275,43 mln zł w 2015 roku wobec 1 509,52 mln zł rok wcześniej.

"W najbliższych latach napływ nowych funduszy unijnych będzie najsilniejszym bodźcem dla poprawy kondycji przedsiębiorstw sektora budowlanego. Obecnie już zauważamy ożywienie w branży, która czeka na największe inwestycje. Wybrane potrzeby infrastrukturalne do 2020 roku wynoszą ok. 310 mld zł. Na tę kwotę składają się przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę drogową - budowa dróg ekspresowych i autostrad. Kolejne równie wysokie inwestycje czekają nas w infrastrukturze energetycznej, fundusze przeznaczone na ten cel wyniosą 115 mld zł. Upatrujemy w tym swoje duże szanse - napisał prezes Andrzej Goławski w liście do akcjonariuszy.

bDZKNomv

- Jesteśmy w stanie samodzielnie realizować tak szeroki i skomplikowany zakres prac jak w ramach budowy bloków energetycznych w Elektrowni Opole. Po zakończeniu tej inwestycji MW będzie mieć doświadczenie pozwalające konkurować na rynkach zagranicznych, gdzie chcemy je efektywnie wykorzystać - dodał prezes.

W jego ocenie, kolejnictwo, linie przesyłowe gazu i energii, drogownictwo, hydrotechnika to obszary które w najbliższych 5 latach będą dźwignią rozwoju polskiej infrastruktury i będą "ogromną szansą dla dalszego rozwoju Mostostalu Warszawa".

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 roku.

bDZKNomW
budownictwo
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)