Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dobre wyniki PBG. Spółka w upadłości układowej zarobiła prawie 900 mln złotych

0
Podziel się:

Wartość mocno poszła w górę po publikacji informacji na temat wpływu zawarcia układu z wierzycieli

Dobre wyniki PBG. Spółka w upadłości układowej zarobiła prawie 900 mln złotych
(shotbydave/iStockphoto)

PBG odnotowała 867,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszej połowie 2016 roku wobec 87,45 mln zł straty rok wcześniej. Z kolei wartość portfela zamówień spółki wyniosła 4,4 mld zł.

W komunikacie spółki czytamy, że największy wpływ na wyniki finansowe PBG miało zatwierdzenie układu z wierzycielami. Zysk operacyjny wyniósł 828,7 mln zł wobec 108,05 mln zł straty rok wcześniej.

"Wygenerowanie tak znaczącego dodatniego wyniku na poziomie operacyjnym to przede wszystkim efekt ujęcia w księgach spółki dominującej uprawomocnienia się w dniu 13 czerwca 2016 roku postanowienia w przedmiocie zatwierdzenia układu zawartego przez spółkę z wierzycielami - wpływ na poziomie ponad 921 mln zł. Innym zdarzeniem mającym pozytywny wpływ na wynik to odnotowanie zysku na utracie współkontroli nad projektem zdefiniowanym jako wspólne działanie (kontrakt dotyczący budowy Terminala LNG) - jest to kwota 22,955 mln zł" - podano w raporcie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 788,66 mln zł w pierwszej połowie tego roku wobec 771,96 mln zł rok wcześniej.

Akcje PBG od rana sukcesywnie tracą na wartości. Na początku drugiej części handlu są na około 2-procentowym minusie. Trzeba jednak pamiętać, że ich wartość mocno poszła w górę po publikacji informacji na temat wpływu zawarcia układu z wierzycielami. Raport na ten temat opublikowano pod koniec sierpnia. Wówczas akcje spółki mocno zyskały na wartości, a inwestorzy do dzisiaj realizują zyski.

Notowania akcji PBG w tym roku Portfel zamówień

Wartość zamówień PBG wynosił 4,4 mld zł na początku drugiego półrocza tego roku, z czego do realizacji w 2016 roku przypadało ok. 1,15 mld zł.

Jak podano w raporcie, pozostała kwota, tj. 3,25 mld zł przypada do realizacji w latach kolejnych. Największy udział w portfelu zamówień Grupy stanowią kontrakty z segmentu budownictwa energetycznego (94 proc.). Gaz ziemny, ropa naftowa i paliwa stanowi 6 procent wartości portfela spółki.

Grupa PBG świadczy specjalistyczne usługi budowlane w zakresie instalacji do wydobycia gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw oraz generalne wykonawstwo inwestycji z zakresu budownictwa energetycznego.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)