Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rok temu świętowali zyski. Teraz Polimex znów notuje straty

1
Podziel się:

Wartość portfela zamówień Polimeksu-Mostostalu pomniejszona o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów wynosi ok. 3,7 mld złotych.

Rok temu świętowali zyski. Teraz Polimex znów notuje straty
(shotbydave/iStockphoto)

Polimex Mostostal odnotował 52,66 mln złotych skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszej połowie 2016 roku. Rok wcześniej spółka wypracowała 37,54 mln złotych zysku.

W pierwszych sześciu miesiącach roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 271,93 mln zł. Rok wcześniej były on niższe i plasowały się na poziomie 1 118,19 mln złotych.

Wartość portfela zamówień Polimeksu-Mostostalu pomniejszona o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów wynosi ok. 3,7 mld zł i w całości dotyczy kontraktów zawartych. "Aktualny portfel zamówień w poszczególnych latach kształtuje się następująco: druga połowa 2016 roku 1,4 mld zł, 2017 rok 1,5 mld zł, 2018 rok 0,5 mld zł, w latach następnych 0,2 mld zł" - czytamy w raporcie półrocznym.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 roku. W 2015 roku miała 2 548,58 mln zł skonsolidowanych przychodów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
m
8 lat temu
Prezesem Polimexu zrobili jakiegoś człowieczka z PiSu co był dyrektorem Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Od razu super wynik spółki. Oby tak dalej to szlag trafi całą gospodarkę, to może wtedy pogonią tę bandę ignorantów z PiSu.