Notowania

Wyniki Procter & Gamble wyższe o prawie miliard dolarów

Spółka osiągnęła wyższy zysk mimo niższej sprzedaży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tysto/wikimedia (CC BY 2.0))
Siedziba Procter & Gamble w Cincinnati

Notowana na Wall Street, amerykańska spółka Procter & Gamble odnotowała 35-procentowy wzrost zysku w drugim kwartale roku obrotowego 2015/2016. Właściciel takich marek jak Braun, Pantene, Gillette, Oral-B czy Head & Shoulders tak duży wzrost dochodowości osiągnął m.in. dzięki wprowadzonym w spółce oszczędnościom oraz skupieniu większej uwagi na bardziej dochodowych markach.

Spółka podała, że zamierza zainwestować w najlepiej rozwijające się marki, jak słynąca z produktów do golenia Gillette, znaną z produkcji detergentów markę Tide oraz Pampers.

Jak czytamy w raporcie, w ostatnich trzech miesiącach koszty sprzedaży produktów spółki spadły o 11,5 procent, a koszty ogólne i administracyjne zmalały o 14 procent. Zysk netto Procter & Gamble wyniósł 3,21 mld dolarów, co daje 1,12 dolara na akcję. W analogicznym okresie rok wcześniej, spółka zarobiła 2,37 mld dolarów, czyli 82 centy na akcję.

Wzrost zysku został osiągnięty mimo niższej o 8,5 procent sprzedaży. Wartość sprzedanych produktów w ostatnich trzech miesiącach sięgnęła 16,92 mld dolarów.

Tagi: procter&gamble, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz