Notowania

handel detaliczny
04.08.2015 10:31

Wyniki Vistuli: Spółka podaje dobre dane o przychodach w lipcu

Przychody wzrosły o 18,3 proc. rok do roku do około 40,7 mln zł w lipcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mark Grapengater/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Vistula Group wyniosły około 40,7 mln zł w lipcu br. i były wyższe o 18,3 proc. niż rok wcześniej. Największą dynamiką wzrostu osiągnął segment jubilerski, ale wysoki wzrost sprzedaży był też w sklepach odzieżowych.

"W ujęciu narastającym wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń - lipiec 2015 roku wyniosła około 276,5 mln zł i była wyższa o około 16,9 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego" - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) - wyniosły około 21,2 mln zł (wzrost o ok. 14 proc. rok do roku). W ujęciu narastającym wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń - lipiec 2015 roku w tym segmencie wyniosła około 151,3 mln zł (wzrost o ok. 19,7 proc. rocznie).

Natomiast przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.Kruk) - wyniosły około 15,2 mln zł i (wzrost o ok. 19,1 proc. rok do roku). W ujęciu narastającym wartość przychodów w okresie styczeń - lipiec br. w tym segmencie wyniosła około 98,6 mln zł (wzrost o ok. 12,2 proc. rok do roku)

Notowania tygodniowe akcji Vistuli

Vistula Group S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Od 2000 r. podstawą strategii spółki jest koncentracja wokół funkcji "operatora" marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: handel detaliczny, vst, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz