Notowania

opn
13.07.2015 16:18

Wyraźny wzrost sprzedaży spółki Oponeo.pl

Firma w ostatnich latach mocno postawiła na rozwój na rynkach zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

O prawie 50 procent wzrosły przychody spółki Oponeo.pl w czerwcu w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Polski hurtownik sprzętu motoryzacyjnego umacnia swoją pozycję m.in. w Irlandii i Hiszpanii.

Spółka Oponeo.pl podała właśnie, że jej przychody ze sprzedaży wyniosły w czerwcu 25,2 miliona złotych. Narastająco od stycznia ukształtowały się na poziomie 186,1 miliona złotych, czyli były o 32 procent wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jak podaje spółka, za wzrost sprzedaży odpowiada w dużej mierze rozwój na rynkach eksportowych. - Największą dynamikę wzrostu zamówień wykazały w minionym miesiącu Hiszpania i Irlandia -_ _mówi Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Kurs akcji spółki Oponeo.pl w ostatnich trzech miesiącach

Dla spółki głównym rynkiem wciąż pozostaje Polska, gdzie w ciągu roku zamówienia wzrosły o 40 procent. Na rynkach zagranicznych - o 37 procent. "Wzrost nie obejmuje zamówień z rynku brytyjskiego, niemieckiego i tureckiego, gdzie Oponeo.pl sprzedaje opony i felgi przez spółki zależne. Przychody z tych trzech rynków stanowiły w czerwcu 2015 roku 40 procent wszystkich zamówień zagranicznych" – czytamy w informacji spółki.

Oponeo.pl lider internetowej sprzedaży artykułów motoryzacyjnych, głównie opon. Spółka w 2007 roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Tagi: opn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz