Notowania

górnictwo
30.07.2015 18:28

Zadłużenie JSW. Spółka prosi wierzycieli o wstrzymanie się z żądaniem wykupu obligacji

Żądanie wcześniejszego wykupu obligacji jest możliwe przez brak emisji obligacji międzynarodowych przez JSW do 30 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW/Dawid Lach)
Edward Szlęk, prezes JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa jest w "ciągłym procesie" uzgodnień z obligatariuszami - PKO BP, BGK, ING BSK oraz PZU FIZAN BIS 1. Ponadto zwróciła się do nich o wstrzymanie się do 31 października z wykonaniem przysługującego im prawa do żądania wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji w związku z nie dokonaniem w wyznaczonym terminie do 30 lipca emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych.

"Spółka, jest w ciągłym procesie uzgodnień z obligatariuszami. Ze względu na niekorzystną sytuację rynkową, emitent nie dokonał w wyznaczonym terminie emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych. W związku z powyższym, każdy z obligatariuszy ma prawo żądać wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji" - czytamy w komunikacie.

W połowie ubiegłego roku JSW zawarła z PKO BP, BGK, ING BŚK oraz PZU FIZAN BIS 1 umowy Programu Emisji Obligacji na kwotę 700 mln zł i 163,75 mln dolarów.

"Emitent zobowiązany został do dokonania emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych do dnia 30 lipca 2015 roku. Zgodnie z zapisami Programu, obligatariusze są uprawnieni do żądania wcześniejszego wykupu obligacji wyemitowanych w ramach Programu ze środków pochodzących z emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych lub z innych źródeł" - wskazano również.

Jak podawano wówczas, celem emisji obligacji było pozyskanie środków na sfinansowanie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu górniczego Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice".

Notowania tygodniowe akcji JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: górnictwo, jsw, ing, pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz