Notowania

farmacja
14.07.2015 13:53

Zapisy na akcje Biotonu odwołane. Będzie nowy termin

NovoTek Pharmaceuticals Limited z HongKongu nie rozpocznie przyjmowania zapisów na akcje Biotonu zgodnie z wcześniejszym planem, 16 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczyk/EAST NEWS)

NovoTek Pharmaceuticals Limited z siedzibą w HongKongu - jako wzywający zdecydował, że nie rozpocznie przyjmowania zapisów na akcje Biotonu zgodnie z wcześniejszym planem, tj. 16 lipca, poinformowała spółka. O nowym terminie spółka poinformuje w osobnym komunikacie.

"NovoTek Pharmaceuticals Limited z siedzibą w Honkongu oraz Millennium Dom Maklerski S.A. informują, że na podstawie art. 78 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych wstrzymaniu ulega rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wezwaniu w dniu 16.07.2015r., tj. w dniu wskazanym w punkcie 11 wezwania jako dzień rozpoczęcia przyjmowania zapisów. O ustaleniu terminu rozpoczęcia zapisów wzywający i Dom Maklerski poinformują odrębnym komunikatem" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec czerwca NovoTek Pharmaceuticals Limited ogłosił wezwanie na 28,34 mln akcji Biotonu, stanowiących 33 proc. kapitału, po cenie 7 zł. Zapisy miały być przyjmowane od 16 lipca do 7 sierpnia. Wzywający zamierzał nabyć akcje wyłącznie, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów, złożone zapisy obejmować będą na nie mniej niż 25 759 260 sztuk.

Notowania tygodniowe akcji Biotonu

Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec NovoTek jest Merrylake International Limited, zarejestrowany na British Virgin Islands.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana na warszawskiej giełdzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: farmacja, bio, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz