Notowania

górnictwo
11.02.2016 14:51

Zarząd Kompanii Węglowej zdecyduje o wypłacie 14. pensji w 2 ratach

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd Kompanii Węglowej (KW) samodzielnie zdecyduje o wypłacie pracownikom 14. pensji w dwóch ratach, podała spółka.

"Zarząd Kompanii Węglowej samodzielnie podejmie decyzję o wypłacie dla pracowników 14. pensji za 2015 rok w dwóch ratach w wysokości 30% nagrody i 70% nagrody" - czytamy w komunikacie. Pierwsza rata ma być płatna 15 lutego, a druga - 30 czerwca br.

W siedzibie spółki doszło dziś do kolejnego spotkania ze stroną społeczną, na którym nie udało się dojść do porozumienia w sprawie wypłaty 14. pensji w ratach.

Wcześniejsze propozycji zarządu zakładały wypłatę 14. pensji w trzech ratach.

"Postawa związków zawodowych jest dla nas niezrozumiała z uwagi na bardzo trudną sytuację finansową Kompanii Węglowej oraz fakt, że zarząd KW wyszedł naprzeciw oczekiwaniom strony społecznej i w dniu 10 lutego br., wycofał się z wypowiedzenia porozumienia z dnia 17 lipca 2015" - napisano także.

Zarząd uważa także za konieczne dalsze prowadzenie rozmów ze stroną społeczną w sprawie sytuacji finansowej KW i kosztów pracy, szczególnie w aspekcie pozyskania inwestorów dla Polskiej Grupy Górniczej.

W 2015 r. cztery kopalnie Kompanii Węglowej zostały przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Z pozostałych 11 ma powstać Polska Grupa Górnicza.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz