Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zawieszenie obrotu akcjami. KNF chce ukarać trzy spółki

0
Podziel się:

Zobacz, dlaczego transakcje na akcjach będą zablokowane.

Zawieszenie obrotu akcjami. KNF chce ukarać trzy spółki
(Fotolia)

Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła się do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych o zawieszenie obrotu akcjami trzech spółek: Alterco, Clean & Carbon Energy oraz Kerdos Group. Żadna z nich nie opublikowała w ustawowym czasie raportów finansowych.

Jak wynika z komunikatu KNF, zawieszenie obrotu dotyczące Alterco ma obowiązywać do 17 grudnia tego roku. Do końca miesiąca nie będzie można dokonywać transakcji na akcjach Kerdos Group. Najkrótszy okres zawieszenia KNF postuluje w stosunku do Clean & Carbon Energy (23 listopada).

Powodem jest "nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów okresowych za trzeci kwartał 2015 roku w terminie określonym przepisami prawa".

Kerdos Group jest dostawcą wyrobów higieny dziecięcej i kobiecej, dystrybutorem artykułów chemii gospodarstwa domowego oraz produktów kosmetycznych. Opóźnienie w publikacji raportu wynika w tym przypadku z decyzji zarządu o złożeniu w sądzie wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki.

Niewypłacalność spółki związana jest bezpośrednio ze skierowaniem do spółki przez ING Bank Śląski wezwania do uregulowania zaległych płatności Dayli Polska Sp. z o.o. wynikających z umowy, której stroną jako kredytobiorca jest Dayli, za które to zobowiązania odpowiada Kerdos jako poręczyciel. Czytaj więcej na ten temat...

Grupa Alterco to inwestor, działający w branży nieruchomości. Spółka już dużo wcześniej informowała o przesunięciu terminu publikacji raportów nie tylko za trzeci kwartał, ale też pierwszy kwartał i pierwsze półrocze tego roku.

Clean & Carbon Energy to dawna firma Karen, handlująca komputerami. Dziś CCE działa przede wszystkim w branży górniczej. Pierwotnie spółka miała podać wyniki 16 listopada, ale termin został przeniesiony na tydzień później. Poinformowała o tym w czwartek 12 listopada, bez podania przyczyn przesunięcia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)