Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW zawiesza obrót akcjami spółki Petrolinvest. To ostatni dzień, by złożyć zlecenie

Od czwartku nie będzie można handlować akcjami Petrolinvestu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesiła obrót akcjami spółki Petrolinvest od czwartku 29 czerwca.

Decyzja ma związek z wcześniejszym żądaniem Komisji Nadzoru Finansowego. KNF informowała już, że zażądała zawieszenia handlu akcjami Petrolinvestu z powodu "okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami spółki z naruszeniem interesów inwestorów i bezpieczeństwa obrotu".

Zgodnie z informacją GPW zlecenia maklerskie przekazane na giełdę, a nie zrealizowane do środy 28 czerwca włącznie, stracą ważność po zakończeniu sesji. Od 29 czerwca nowe zlecenia nie będą przyjmowane.

Tymczasem Petrolinvest chce przekonać urzędników i władze GPW do przeniesienia notowań na rynek NewConnect. Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki wyraziło we wtorek zgodę na ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na tym rynku wszystkich akcji spółki.

Byłby to pierwszy przypadek przenosin spółki z ważniejszego rynku na ten uznawany za mniej ważny. Dotąd kierunek był przeciwny, tj. spółki, by zyskać na prestiżu, zwiększyć płynność akcji i przez to poprawić swoją zdolność pozyskania kapitału, przechodziły na rynek główny.

Petrolinvest koncentruje się na handlu gazem płynnym i ropą naftową. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2007 r.

Zobacz także: Dantejskie sceny w siedzibie giełdowej spółki

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

henrykJeszcze nie grzebcie Petrola bo się okaże że KNF sam się pogrzebał..

Rozwiń komentarze (1)