Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ZBP: 82% bankowców dostrzegło większe zainteresowanie kredytami przed świętami

0
Podziel się:

Polacy w okresie świątecznym chętniej finansują swoje wydatki przy pomocy różnego rodzaju kredytów - wzrost ten zauważyło 82% ankietowanych bankowców, wynika z grudniowej edycji raportu "infoKREDYT" przygotowanego na zlecenie Związek Banków Polskich (ZBP).

ZBP: 82% bankowców dostrzegło większe zainteresowanie kredytami przed świętami

"Przedstawiciele sektora bankowego w badaniu opinii jednoznacznie ocenili dynamikę zmian na rynku kredytowym w okresie przedświątecznym - 82% z nich uznało, iż w okresie przedświątecznym wzrasta zainteresowanie klientów kredytami konsumpcyjnymi. Ponad 50% bankowców oceniło także, iż najbardziej popularne kredyty konsumpcyjne mieszczą się w przedziale 2 000-5 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Przy finansowaniu inwestycji i wydatków Polacy preferują rozłożenie należności na raty od jednorazowej opłaty za większe wydatki (np. prezenty świąteczne dla całej rodziny). Z pomocą przychodzą tu różnego rodzaju produkty kredytowe oferowane przez banki, takie jak karty kredytowe, pożyczki konsumpcyjne czy linie kredytowe na kontach osobistych, podano również.

"Obecnie większość Polaków decyduje się szybciej zrealizować swoje plany życiowe, wykorzystując do tego celu różne formy kredytowania dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Ponad dwa miliony Polaków posiada dziś kredyt mieszkaniowy, a jedna piąta z nas posiada w swoim portfelu kartę kredytową. Produkty te poprawiają jakość naszego życia, ale korzystać z nich należy zawsze w sposób świadomy i odpowiedzialny. Dlatego właśnie od lat angażujemy się w pogłębianie świadomości Polaków z zakresu ekonomii, bankowości i cyberbezpieczeństwa" - powiedział prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz, cytowany w komunikacie.

Raport "InfoKREDYT" to kolejna publikacja z serii wydawanej przez Związek Banków Polskich. Dotychczasowe dotyczyły m.in. oszczędzania (Poradnik "Warto Oszczędzać"), cyberbezpieczeństwa (Raport "Cyberbezpieczny Portfel") czy sytuacji gospodarczej w regionach (Raport "RegioBank"). ZBP regularnie wydaje także raporty tematyczne poświęcone sytuacji na rynku mieszkaniowym (Raport AMRON SARFiN), bankowości elektronicznej (Raport NetB@nk) i zastrzeganiu utraconych dokumentów (Raport InfoDOK).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)