Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZE PAK zakontraktował 587 MW obowiązku mocowego w aukcji na 2023 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 24.12.2018 (ISBnews) - Grupa Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zakontraktowała łącznie 587 MW (Obowiązek Mocowy, OM), podała spółka. 

ZE PAK zakontraktował 587 MW obowiązku mocowego w aukcji na 2023 r.

"Cena zamknięcia aukcji, która zakończyła się w 8 rundzie, mieści się w przedziale od 189,95 zł/kW/rok do 217,06 zł/kW/rok. Ostateczna cena zamknięcia aukcji zostanie podana do publicznej wiadomości przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w terminie trzech dni roboczych" - czytamy w komunikacie.

Aktywa wytwórcze Grupy ZE PAK uczestniczyły w aukcji jako istniejące jednostki wytwórcze, a umowy mocowe zawarte zostały na jeden rok dostaw, podano także.

"Wygrana w aukcji oznacza, że moc dyspozycyjna wynikająca z OM będzie pozostawała w gotowości do dostarczania mocy elektrycznej do systemu lub do dostawy określonej mocy do systemu w okresie objętym umową mocową" - czytamy dalej.

Ze względu na przepisy mówiące o tym, że to prezes URE ogłasza ostateczne wyniki aukcji, powyższy zakontraktowany obowiązek mocowy dla grupy nie jest ostateczny, a zawarte w wyniku wygranej aukcji głównej na 2023 rok umowy mocowe są do czasu tego ogłoszenia warunkowe, zaznaczono także.

PSE podały wcześniej, że aukcja główna na rok dostaw 2023 zakończyła się w piątek w 8. rundzie. Zgodnie z rozporządzeniem ministra energii, zapotrzebowanie na moc w aukcji głównej na rok dostaw 2023 miało sięgnąć 10 708,181 MW.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)