Notowania

tvn
06.02.2015 11:52

Zgłaszają się zainteresowani dużymi pakietami akcji TVN

Spółka ponosi wysokie koszty poszukiwań inwestora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)

TVN kontynuuje proces poszukiwania kupca dla akcji głównych akcjonariuszy. Grupa spodziewa się 10-25 mln zł kosztów z tym związanych.

- _ Proces trwa. Jako zarząd przedstawialiśmy spółkę potencjalnym zainteresowanym w grudniu i styczniu _ - powiedział prezes Marcus Tellenbach na konferencji prasowej, związanej z publikacją raportu finansowego za 2014 rok.

Prezes odmówił komentarza odnośnie terminów zakończenia kolejnych etapów transakcji oraz liczby zainteresowanych. Dodatkowy koszt związany z prowadzonym procesem sprzedaży akcji przez głównych akcjonariuszy szacowany jest w tym roku na 10-15 mln zł.

Tellenbach podał, że zakładane synergie wynikające z połączenia nc+ opóźnią się o 12-18 miesięcy, ale spółka jest przekonana, że ostatecznie wystąpią.

Dodał, że wyniki nC+ i Onetu zostały poprawione przez wydarzenia jednorazowe. Wynik nC+ po wyłączeniu tego wpływu nadal pozostałby dodatni, a wynik Onetu był _ nieco słabszy _ niż w ubiegłym roku.

TVN podał w prezentacji wynikowej, że udział w zysku nC+ osiągnął 17,5 mln zł, na tle 54,5 mln zł straty w 2013 r. Udział w zysku Onet osiągnął 14,2 mln zł, w porównaniu do 8,8 mln zł w 2013 r.

TVN spodziewa się całorocznych kosztów programingu na poziomie 20-25 mln zł. Grupa planuje również niewielką podwyżkę cen reklam w głównym kanale, oraz bardziej zauważalny wzrost cen w przypadku kanałów tematycznych.

Grupa chce ponadto w tym roku dalej poprawiać wskaźnik zadłużenia.Wskaźnik zadłużenie netto do skorygowanego wyniku EBITDA grupy na koniec 2014 r. roku osiągnął wartość 3,9 spadając z 4,3 na koniec 2013 roku.

Notowania tygodniowe TVN

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: tvn, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz