Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gri
13.01.2015 15:23

Znamy wstępne szacunki wyników Gino Rossi za 2014 rok

Prognoza zakłada 14-procentowy wzrost sprzedaży towarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gino Rossi)
Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi

Gino Rossi prognozuje, że wypracuje w tym roku 27 mln zł skonsolidowanej EBITDA przy przychodach na poziomie 290 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Prognoza zakłada: wzrost sprzedaży towarów i produktów spółki Gino Rossi o 14 proc. oraz wzrost sprzedaży spółki Simple o 11 proc., wzrost sieci sprzedaży detalicznej do 97 własnych i franczyzowych salonów Gino Rossi oraz do 62 salonów własnych i franczyzowych Simple na koniec 2015 r., a także kurs PLN/EUR na poziomie 4,3 zł, utrzymanie cen surowców w granicach +/- 5 proc. od aktualnego poziomu cenowego oraz brak znaczących wahań popytu w branży odzieżowo-obuwniczej.

_ - W opinii zarządu istotnymi czynnikami mającymi wpływ na realizacje prognozy będą: wzrost skali działalności wynikający z otwarć nowych sklepów, jak również powiększeń dotychczasowych salonów do powierzchni umożliwiającej w optymalny sposób ekspozycję kolekcji. Poprawa efektywności operacyjnej spółki, mająca na celu optymalizację procesów wewnętrznych w obszarach produkcji, sprzedaży, obrotu towarowego, finansowym; przeprowadzone modernizacje zakładów w Elblągu i Łosinie pozytywnie przekładające się na obniżenie jednostkowego kosztu wytworzenia produkcji; stabilna sytuacja finansowa grupy wpływająca na potencjalne obniżenie kosztów finansowych oraz kosztów pozyskania kapitału _ - czytamy w komunikacie.

Dodano, że zarząd spółki sporządził prognozę na podstawie zgłoszonego i szacowanego popytu na kolekcje wiosna-lato oraz jesień-zima 2015.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: gri, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz