Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZUE ma umowę z PKP PLK na prace na linii Warszawa-Lublin za 36,9 mln zł

0
Podziel się:

ZUE podpisało umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi (PKP PLK) na zadanie pn. "Zabezpieczenie obiektów inżynieryjnych na odcinku Dęblin - Lublin" w ramach projektu pn.: "Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa - Dorohusk na odcinku Warszawa - Otwock- Dęblin - Lublin, etap I", podało ZUE. Wartość umowy to 30 mln zł netto (36,9 mln zł brutto).

ZUE ma umowę z PKP PLK na prace na linii Warszawa-Lublin za 36,9 mln zł

"Zamówienie określone w umowie zostało przyznane spółce w trybie zamówienia z wolnej ręki przez PKP PLK na zasadach określonych przepisami prawa" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji zadań objętych umową to lipiec 2019 r.

Jednocześnie ZUE poinformowało, że przekazało Astaldi S.p.A. oświadczenie o odstąpieniu z winy Astaldi (w związku z opóźnieniem przez kontrahenta w zapłacie wymagalnych płatności) od umów dotyczących współpracy z Astaldi.

"Oświadczenie dotyczy [...] umowy o wykonanie prac budowlanych w charakterze podwykonawcy zawartej w maju 2018 roku, na podstawie której spółka zobowiązała się do wykonania dla kontrahenta obiektów inżynierskich na kontrakcie, jak również umów najmu sprzętu oraz innych zleceń bezumownych. Emitent wyjaśnia, iż zarówno dotychczasowa współpraca pomiędzy Astaldi a spółką, jak również podpisana w dniu dzisiejszym umowa dotyczą prac w ramach tego samego kontraktu. Natomiast zakres prac określony w umowie częściowo różni się od zakresu prac realizowanych dotychczas dla Astaldi" - wyjaśniono.

Spółka jest w trakcie procesu pozyskania bezpośrednio od zamawiającego zapłaty za te dotychczas wykonane prace na kontrakcie na rzecz Astaldi, które nie zostały rozliczone. W związku z powyższym, jak również w związku z podpisaniem umowy, ZUE nie przewiduje negatywnych konsekwencji finansowych w wyniku zakończenia współpracy z Astaldi, podsumowano.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2017 r. miała 465 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)