Notowania

budownictwo
20.02.2018 10:18

Zysk netto Danwood Holding to 43,4 mln zł w 2017 r., w portfelu jest 2 200 domów

Zysk netto Danwood Holding wyniósł 43,4 mln zł w 2017 r. wobec 28,2 mln zł rok wcześniej, podała spółka. Po oczyszczeniu ze zdarzeń jednorazowych zysk netto to 51,8 mln zł w ub.r. wobec 34,1 mln w 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka podała też, że przychody ze sprzedaży w omawianym okresie wyniosły 848,3 mln zł (wzrost o 26% r/r), wynik EBITDA 61,2 mln zł (+24% r/r), a znormalizowany wynik EBITDA 69,8 mln zł (+25% r/r).

"Systematycznie zwiększamy skalę działalności i umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim, na którym od pięciu lat jesteśmy liderem pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych 'pod klucz'. Nasz portfel zamówień rośnie i wynosi obecnie ok. 2 200 domów. Stopniowo wzmacniamy swoją obecność także na innych europejskich rynkach, przede wszystkim brytyjskim. W latach 2017 i 2016 odnotowaliśmy dwucyfrowe wzrosty liczby przekazanych domów, odpowiednio o 22% i 19% r/r. Wypracowaliśmy własny, efektywny kosztowo model biznesowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie rosnąć szybciej niż nasi niemieccy konkurenci, dostarczając klientom wysokiej jakości domy i jednocześnie wypracowując solidne wyniki. Naszą przewagą jest także lepszy dostęp do wykwalifikowanych pracowników niż w przypadku niemieckich firm, które silnie odczuwają ich deficyt" - powiedział prezes Jarosław Jurak, cytowany w komunikacie.

Portfel zamówień grupy (wg stanu na 31 grudnia) wynoszący ok. 2 200 domów zapewnia realizację produkcji przez najbliższe ok. 15 miesięcy, podano także.

"Działamy w najbardziej perspektywicznym segmencie rynku - domów prefabrykowanych 'pod klucz'. Znaczenie prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego w Europie rośnie, gdyż oznacza mniejszą pracochłonność w porównaniu do tradycyjnej budowy domu, wyższą jakość oraz wyższą przewidywalność kosztów budowy i czasu jej realizacji. Ponadto, obserwujemy stale rosnący udział domów oddawanych w standardzie pod klucz w łącznej liczbie domów prefabrykowanych, a w tym segmencie rynku (tj. domów wykończonych pod klucz) jesteśmy liderem na rynku niemieckim. Danwood koncentruje się na domach w średnim przedziale cenowym i w tym największym i najbardziej atrakcyjnym segmencie również jesteśmy liderem rynku w Niemczech" - dodał Jurak.

W 2017 r. grupa przekazała klientom 1 215 domów wobec 995 obiektów rok wcześniej, co oznacza wzrost o 22% r/r, przypomniano także w komunikacie.

Pod koniec stycznia Danwood Holding w związku z planowaną w I połowie 2018 r. ofertą publiczną akcji i debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. W ramach oferty publicznej oferowane będą jedynie akcje istniejące należące pośrednio do funduszu Polish Enterprise Fund VII, LP zarządzanego przez Enterprise Investors.

Grupa Danwood jest dostawcą prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie "pod klucz" (gotowych do zamieszkania), które sprzedaje pod własną marką Danwood na rynku europejskim. W okresie ponad 20 lat swojej działalności grupa przekazała klientom ponad 8,3 tys. domów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz