Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Żywiec wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy

1
Podziel się:

Grupa Żywiec postanowiła wypłacić akcjonariuszom zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy za 2016 r. w kwocie 11 zł za jedną akcję, poinformowała spółka.

Grupa Żywiec wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy
(Żywiec/mat.pras.)
bECQukMl

"Zatwierdzone sprawozdanie finansowe spółki za 2015 rok wykazało zysk, a łączna kwota 112 984 707 zł przeznaczona na wypłatę zaliczki nie przekracza połowy zysku osiągniętego przez spółkę od końca roku obrotowego 2015, powiększonego o kapitały rezerwowe utworzone z zysku, którymi w celu wypłaty zaliczek może dysponować zarząd, oraz pomniejszonego o niepokryte straty i akcje własne" - czytamy w komunikacie.

Uprawnionymi do zaliczki będą akcjonariusze w dniu ustalenia prawa do zaliczki, tj. 9 listopada 2016 r. Rozpoczęcie wypłaty zaliczki nastąpi 16 listopada 2016 r.

Grupa Żywiec w 2015 roku sprzedała 11,612 mln hektolitrów piwa - o 9,6 proc. więcej rok do roku, warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

bECQukMO
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ttt
5 lata temu
Jeżeli w tak mało istotnej sferze życia jak picie piwa Polacy godzą się na spożywanie trucizny produkowanej przez niepolskie koncerny to nie widzę jakichkolwiek szans na normalizację życia w Polsce w kwestiach dotyczących obecnego życia i przyszłości narodu.....