Notowania

finanse
26.10.2018 11:30

Żyżyński z RPP: Być może nie będzie potrzeby zmiany stóp przez cały 2019 rok

Warszawa, 26.10.2018 (ISBnews) - Być może przez cały 2019 rok nie będzie potrzeby zmiany poziomu stóp procentowych, uważa członek rady Polityki Pieniężnej (RPP) Jerzy Żyżyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Być może przez cały 2019 rok nie będzie potrzeby zmiany stóp. Nie ma tak silnych sygnałów" - powiedział Żyżyński dziennikarzom.

Podczas październikowego posiedzenia członkowie RPP ocenili, że stabilizacja stóp w kolejnych kwartałach będzie sprzyjać realizacji celu inflacyjnego, a jednocześnie wspierać utrzymanie zrównoważonego wzrostu gospodarczego, w tym dalszego ożywienia inwestycji, jak wynika z "minutes" z tego spotkania.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP na początku października prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Adam Glapiński podtrzymał ocenę, według której nie będzie powodów do zmiany poziomu stóp procentowych do końca 2019 r. Według niego, gdyby sytuacja się nie zmieniła, okres stabilności stóp mógłby się przedłużyć.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2018

tgadSzanowni Państwo, jako dziennikarze powinni Państwo zwracać szczególną uwagę, by stosować polskie słowa, kiedy nie ma potrzeby stosowania … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)