Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiceprezes Taurona: Decyzja dot. aktywów węglowych będzie ujęta w strategii

0
Podziel się

Tauron Polska Energia nie podjął na razie żadnej decyzji odnośnie swoich aktywów węglowych, a postanowienie w tej kwestii zostanie ujęte w opracowywanej właśnie strategii, poinformował wiceprezes Taurona Marek Wadowski.

Wiceprezes Taurona: Decyzja dot. aktywów węglowych będzie ujęta w strategii
bDzMIYDF

"Żadna decyzja nie została podjęta. Pracujemy nad strategią i tam ta kwestia zostanie ujęta" - powiedział Wadowski dziennikarzom w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym tego wydarzenia.

"Staramy się aktualizację strategii przyjąć jak najszybciej. Ja myślę, że to może być nawet w tym kwartale, ale zależy to także od rady nadzorczej" - dodał wiceprezes.

Wcześniej podczas EKG wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski informował, że resort pracuje nad rozwiązaniem dla aktywów węglowych Taurona Polskiej Energii i może je przedstawić jeszcze w maju.

bDzMIYDH

W ub. tygodniu Reuters podał, powołując się na trzy nieoficjalne źródła, że Tauron chciałby sprzedać niedochodowe kopalnie węgla i jako potencjalnych nabywców wskazywał Polską Grupę Górniczą (PGG), Jastrzębską Spółkę Węglową (JSW)
oraz Węglokoks.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

bDzMIYEi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)