Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
04.11.2019 16:21

Wing złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia większościowego akcjonariusza Echo

Wing IHC złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Lisala - większościowym akcjonariuszem spółki Echo Investment, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 31 października, sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia wyłącznej kontroli przez Wing IHC Zrt. z siedzibą w Budapeszcie, Węgry nad spółką Lisala sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. [...] Lisala jest większościowym akcjonariuszem spółki Echo Investment S.A. z siedzibą w Kielcach, która stoi na czele grupy kapitałowej Echo Investment, będącej deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości w Polsce" - czytamy w informacji.

Wing jest spółką z Grupy Wing, jednej z największych, prywatnych grup kapitałowych działających w sektorze nieruchomości na Węgrzech, specjalizującą się w szerokim spektrum usług związanych z rynkiem nieruchomości, podano także.

W połowie października br. Echo poinformowało, że Echo Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz Wing IHC 100% udziałów w kapitale zakładowym Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem 55,96% kapitału zakładowego Echo Investment.

Echo podało wówczas także, że Wing zamierza kontynuować rozwój spółki zgodnie ze "Strategią rentownego wzrostu" ogłoszoną w 2016 r. Jednocześnie podkreśliło, że Wing jest długoterminowym, regionalnym, strategicznym inwestorem i dostrzega potencjał spółki.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz