Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wirtualna Polska podsumowała pierwsze półrocze. Odnotowała ponad 15 mln zł zysku

55
Podziel się:

Wirtualna Polska Holding w pierwszym półroczu 2020 roku zanotował prawie 261 mln zł przychodów ze sprzedaży, wypracował również ponad 15 mln zł zysku netto. Spółka utrzymuje pozycję lidera wśród polskich wydawców internetowych.

Wirtualna Polska podsumowała pierwsze półrocze. Odnotowała ponad 15 mln zł zysku.
Wirtualna Polska podsumowała pierwsze półrocze. Odnotowała ponad 15 mln zł zysku. (WP)
bECmwcOd

Wyniki te udało się wypracować, mimo że jedna ze spółek Grupy - z powodu pandemii Covid-19 - została pozbawiona możliwości osiągania jakichkolwiek przychodów.

Łączne przychody ze sprzedaży Wirtualna Polska Holding wyniosły po dwóch kwartałach 260,8 mln zł, skorygowana EBITDA 79,9 mln zł co oznacza spadek o 16 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 15 mln złotych.

bECmwcOf

– Skutki ograniczeń i zamknięcie granic odczuliśmy głównie w turystyce zagranicznej. Wyłączając stratę spółki Wakacje.pl, Grupa osiągnęła w drugim kwartale solidny wzrost EBITDA w wysokości 14 proc. rok do roku – mówi Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Zobacz także: Nagroda money.pl. Wybieramy najlepszych w biznesie

Znaczący wpływ na wyniki pierwszego półrocza miała pandemia Covid-19. Związane z nią obostrzenia wpłynęły głównie na spółki działające w branży turystycznej. Dywersyfikacja działalności prowadzonej przez poszczególne spółki holdingu pozwala jednak ograniczać negatywne skutki pandemii na wyniki całej Grupy.

bECmwcOl

Telewizja WP w pierwszym półroczu 2020 zanotowała udział w rynku na poziomie 0,69 proc. w grupie wiekowej 16-49, zajęła pierwsze miejsce wśród kanałów dostępnych na cyfrowym multipleksie MUX8.

Według Nielsen Audience Measurement Telewizja WP osiągnęła 58 proc. wzrostu względem pierwszego półrocza 2019 roku, co stanowi największy wzrost spośród wszystkich naziemnych kanałów ogólnotematycznych.

bECmwcOm

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl.

W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl, eholiday.pl), mody (domodi.pl, allani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl).

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI, w lipcu 2020 roku z produktów internetowych WP korzystało 21,1 mln Polaków.

Money.pl jest częścią WP Holding.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECmwcOG
wiadomości
wiadomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
dola wp.de
rok temu
Dawniej była to równowartość 30 srebrników
Dom
rok temu
Brawo rzetelne informacje zawsze w cenie . Dziękuję
New user
rok temu
Artykuł nie jest rzetelny - nie wspomniano o 30% spadek zysku netto r/r
bECmwcOH
Chuda Zocha
rok temu
Gratuluję, ale powoli robi się tu pudelek.pl. Brak obiektywizmu, dużo plotek i dezinformacji. Codziennie to samo. Wg was PiS to samo zło, a PO to partia marzeń na miarę Polski. Jedna wielka nuda.
Gruba Zocha
rok temu
Gratuluję, ale powoli robi się tu pudelek.pl. Brak obiektywizmu, dużo plotek i dezinformacji. Codziennie to samo. Wg was PiS to samo zło, a PO to partia marzeń na miarę Polski. Jedna wielka nuda.
...
Następna strona