Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wojas miał 4,13 mln zł zysku netto, 8,04 mln zł zysku EBIT w 2019 r. (sprost.)

0
Podziel się

W dzisiejszej depeszy podaliśmy błędnie, że chodzi o wyniki I kw. 2020 r. zamiast o wyniki za cały 2019 r. Za pomyłkę przepraszamy.

Wojas miał 4,13 mln zł zysku netto, 8,04 mln zł zysku EBIT w 2019 r. (sprost.)
(Flickr)
bErLMGMl

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Wojas odnotował 4,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 2,04 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 8,04 mln zł wobec 4,97 mln zł zysku rok wcześniej.

bErLMGMn

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 292,8 mln zł w 2019 r. wobec 237,78 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 1,25 mln zł wobec 5,04 mln zł zysku rok wcześniej.

"W 2020 roku marka Wojas i firma Wojas świętują swoje 30-lecie. Ta rocznica została brutalnie przerwana przez wybuch pandemii koronawirusa SARS-COV- 2 i związany z nią lockdown gospodarki i naszych sklepów w centrach handlowych. Ten cios Grupa Wojas S.A. odczuła i będzie jeszcze odczuwać długo. Okres lockdownu był też okresem próby dla spółki Wojas S.A. i Bartek S.A., który uważam, iż jako organizacje zdaliśmy dobrze. Obecne wyzwania to z poziomu makro powrót klientów do centrów handlowych a z poziomu mikro dopasowanie naszych kosztów najmu i funkcjonowania sklepów do realizowanych przez nas obrotów ze sprzedaży. W dalszym okresie chcemy jeszcze mocniej postawić na sprzedaż online i promocję marek oraz na DNA firmy, czyli polski produkt o wręcz legendarnej jakości, modnym design i z aspektami zdrowotnymi dla naszych klientów. Tym celom z pasją będziemy oddawać się przez najbliższe miesiące" - napisał prezes Wiesław Wojas w piśmie dołączonym do raportu.

Wojas to jeden z największych producentów obuwia w Polsce, notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

bErLMGMO
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)