Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
09.03.2020 14:51

Woźny: Należy ograniczyć opłaty za dostęp do drogi dla nowych inwest. gazowych

Wskazana będzie zmiana prawa, która ograniczy opłatę za dostęp do pasa drogowego pobieraną przez samorządy do 20 zł w przypadku nowych inwestycji gazowych, uważa pełnomocnik rządu ds. programu "Czyste Powietrze" i prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To jest kolejna rzecz do zmiany, bo w ciągu ostatniego pół roku udało się Ministerstwu Cyfryzacji w porozumieniu z samorządami doprowadzić do nowelizacji ustawy o wspieraniu budowy sieci szerokopasmowych, gdzie ustalono, że dla potrzeb budowy nowych sieci szerokopasmowych na wszystkich terenach ta opłata będzie wynosiła 20 zł. [...] Dokładnie taką samą interwencję będziemy chcieli zrealizować w przypadku sieci gazowych" - powiedział Woźny podczas inauguracji programu LeadAIR prowadzonego przez Forum Energii.

Wyjaśnił, że rozmawiał dziś z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa, którzy wskazali mapę powiatów w Małopolsce, gdzie opłata za dostęp do pasa drogowego wynosi 200 zł wobec możliwego przedziału 20-200 zł.

W rozmowie z dziennikarzami wskazał, że zmiana mogłaby dotyczyć dróg samorządowych, ale być może już nie krajowych.

"Nie chodzi o to, by zabierać komuś pieniądze, tylko to by dotyczyło nowych inwestycji, żeby zachęcać gestorów do budowy przy tych drogach" - podkreślił.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz