Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Yareal Polska sprzedał część kompleksu LIXA w Warszawie koreańskiemu funduszowi

0
Podziel się:

Yareal Polska podpisał umowę na sprzedaż dwóch budynków biurowych projektu LIXA zlokalizowanych w Warszawie za nieujawnioną kwotę, podał deweloper. Transakcja "forward sale" zawarta z funduszem Commerz Real, działającym w imieniu południowokoreańskiego funduszu Hana Investment, dotyczy łącznej powierzchni biurowej 28,7 tys. m2.

Yareal Polska sprzedał część kompleksu LIXA w Warszawie koreańskiemu funduszowi

Budynki zostały już skomercjalizowane w 78%, a największym najemcą jest bank BGŻ BNP Paribas, którego główna siedziba zajmie w całości największy z budynków kompleksu LIXA.

"Sprzedaż na etapie trwającej budowy, prawie całkowicie wynajętej, dużej inwestycji biurowej, to wielki sukces naszego flagowego projektu. Jesteśmy przekonani, że unikalna koncepcja LIXA, czyli zespołu biurowców przypominającego kampus uniwersytecki wokół dziedzińca-ogrodu, spotka się z zainteresowaniem zarówno najemców, jak i kolejnych inwestorów. Docelowo LIXA zaoferuje w sumie 65 tys. m2 powierzchni biurowej, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach największych, międzynarodowych korporacji" - powiedział prezes Yareal Polska Eric Dapoigny, cytowany w komunikacie.

Realizacja projektu LIXA rozpoczęła się na początku roku. U zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstanie narożny, 13-piętrowy budynek o powierzchni 22 tys. m2 oraz mniejszy biurowiec oferujący 6 tys. m2 nowoczesnej powierzchni klasy A, przypomniano.

Yareal Polska jest spółką należącą do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)