Notowania

handel detaliczny
17.10.2019 16:35

Zalando Lounge uruchomiło w Olsztynku międzynarodowe centrum logistyczne

Warszawa, 17.10.2019 (ISBnews) -  Zalando Lounge uruchomiło w Olsztynku swoje pierwsze poza rodzimym rynkiem, międzynarodowe centrum logistyczne, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obiekt obsługiwać będzie zamówienia klubu zakupowego Zalando Lounge dla klientów z wszystkich 13 europejskich rynków, na jakich obecna jest firma. W dłuższej perspektywie oznacza to ponad 1000 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców, podano w komunikacie.

Obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge, poza tym zlokalizowanym w Großbeeren w Niemczech. Liczy 130 tys. m2 powierzchni. Pierwsze działania operacyjne rozpoczęto w nim z początkiem marca 2019 r. Magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter "Optimus", który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, podano również.

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie Fiege e-Com North stworzy nawet ponad 1000 nowych miejsc pracy, zapewniono.

"Rosnąca popularność naszego klubu zakupowego zarówno w Polsce jak i w całej Europie, stawia przed nami wyzwanie jeszcze lepszej optymalizacji procesów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że z Fiege jako naszym partnerem operacyjnym oraz jego zespołem wspierającym Zalando Lounge, rozszerzymy naszą ofertę o nowe marki i artykuły, takie jak na przykład dodatki do wnętrz i elementy wyposażenia domu" - powiedział senior vice president offprice (Zalando Lounge i Outlets) Martin Rost, cytowany w komunikacie.

"Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas prowadzenia centrum logistycznego w Gardnie pod Szczecinem, udało nam się razem zbudować wykwalifikowany zespół. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrze zaplanowanemu i zrealizowanemu wdrożeniu, a także naszej elastyczności, centrum osiągnęło pełną zdolność operacyjną. W partnerstwie z Zalando Lounge, chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce pracy, a także stale powiększać zespół. Jesteśmy przekonani, że jakość naszej działalności w Olsztynku docenią klienci Zalando Lounge w całej Europie" - dodał CEO w Fiege e-Com North Piotr Kohmann.

O wyborze lokalizacji centrum logistycznego zadecydował wysoki potencjał rekrutacyjny regionu, dogodne położenie geograficzne oraz infrastruktura zapewniająca bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych S51 i S7, a także pomyślna współpraca z władzami miasta Olsztyna. Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w 6 krajach. Na polskim rynku, od grudnia poprzedniego roku, działa również magazyn Zalando w Gardnie koło Szczecina, a uruchomienie kolejnego - w okolicach Łodzi, planowane jest na 2020 rok, podsumowano.

Zalando jest wiodącą w Europie platformą modową i lifestyle'ową dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje 15 mln swoich klientów szeroki wybór takich artykułów lifestyle'owych jak buty, odzież, akcesoria i produkty kosmetyczne z darmową dostawą i zwrotem. W asortymencie znajduje się 2 500 marek zarówno znanych na całym świecie, produktów lokalnych projektantów, jak i marki własne.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2019

SophiaWysoki potencjał rekrutacyjny??? Prędzej tania siła robocza...

Rozwiń komentarze (1)