Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamet przystąpił do testów na utratę wartości aktywów spółek produkcyjnych

0
Podziel się:

Zamet przystąpił do testów na utratę wartości aktywów grupy kapitałowej (tj. spółek Zamet Industry, Zamet Budowa Maszyn oraz Mostostal Chojnice), podała spółka.

Zamet przystąpił do testów na utratę wartości aktywów spółek produkcyjnych
bEsiehnp

"Emitent [...] dokonał analizy założeń mających wpływ na szacunek wartości użytkowej kluczowych aktywów grupy kapitałowej (tj. jednostek podporządkowanych prowadzących działalność produkcyjną w poszczególnych segmentach operacyjnych działalności Grupy Zamet: Zamet Industry, Zamet Budowa Maszyn oraz Mostostal Chojnice). Na podstawie powyższej analizy, zarząd uznał za zasadne przeprowadzenie testów na utratę wartości tych aktywów zgodnie z MSR 36, w oparciu o założenia uwzględniające aktualny stan wiedzy co do okoliczności rynkowych" - czytamy w komunikacie.

Spółka zastrzegła, że o wyników testów zarząd poinformuje niezwłocznie po ich przeprowadzeniu.

Grupa Zamet, w skład której wchodzą Zamet S.A. (spółka holdingowa) oraz zależne spółki produkcyjne: Zamet Industry, Zamet Budowa Maszyn i Mostostal Chojnice, jest producentem wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu, w tym przemysłu związanego z podwodnym wydobyciem ropy i gazu, górnictwa, budownictwa infrastrukturalnego oraz przemysłowego, a także hutnictwa stali i metali nieżelaznych oraz metalurgii. Akcje Zamet S.A. zadebiutowały na GPW w październiku 2011 r. Spółka jest kontrolowana przez TDJ.

bEsiehnS
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)